Tüp bebek merkezlerinde başarı oranları hesaplanırken…

Başarı yüzdeleri çoğu zaman standart bir test aşamasında % 40 ile 60 arasında olur ama, bireyin başarısını sadece ve sadece kendi özellikleri belirler.Bir çiftin başarı oranı o çifte ait kısırlık nedeni, yaş ve yaşam şekli gibi faktörlerle alakalıdır. Genellikle, 35 yaşından genç olanlar için tüp bebek tedavisi başına gebelik şansı yarı yarıyadır. Bu şans 40’lı yaşların üzerinde ciddi bir azalma gösterir ve 45 yaşında bir bayan için ise istisnai vakalar haricinde % 5’in altına inmektedir.

 

Unutmayın ki genellikle en önemli rolü şans oynamaktadır. Seneler edindiğimiz tecrübeye dayanarak azmeden, sabırlı olan ve umudunu kaybetmeden denemelerine istikrar gösterenlerin büyük kısmı bebeklerini kucaklarına almaktadır. Eğer aynı merkezde üçten fazla denemede hala sonuç alamadıysanız başka bir merkezler de görüşülmesi gerekir. Bu olay aslında büyük çoğunlukla o merkezin başarısızlığından değil, bireylerin ruhsal olarak bir değişime hazır olmadığındandır.
Tüp bebek merkezlerinde başarı şansı değerlendirilirken merkez ve tedaviyi yapacak doktorun yanında ayrıca bireyler kendi problemlerini de gözden geçirmelidir ve karşılıklı bir araştırmadan sonra merkez seçimini vakit kaybetmeden yapılması gerekmektedir.

yok