Tüp Bebek Tedavisi Süresi

Tüp bebek tedavilerinin ne kadar zaman zarfında sonuçlanacağı bayanlara uygulanan tedavi şekli ve derecelerine göre farklı olabilir. Genelde 15 ila 20 gün gibi bir sürede tedavi tamamlanır. Kısırlığa neden olan rahatsızlığa ve bu rahatsızlığın tedavi edilme süresine göre de değişir.Tüp bebek tedavisi süresince seçilmiş olan tüp bebek merkezinde tedaviyi gerçekleştiren tüp bebek doktorunun seçtiği belirli aralıklarla ziyaret edilmelidir. Erkek hastanın sadece bir gün tedavi için vakit ayırması yeterlidir.

 

TEDAVİ SÜRESİNCE HASTANEDE KALMAK GEREKİR Mİ?
Hiçbir tedavi aşaması erkek adayın hastanede kalmasını gerektirmez. Bayan adayın da kalması da genelde gerekmez ancak istisnai durumların oluşma olasılığı küçükte olsa vardır. Tedavi uygulanan hasta doktorunun seçtiği zamanlarda gelir ve işlem bittikten sonra evine dönebilir.
Bu tedavi aşamasına geçilmeden önce hem bayan adayı, hem de erkek adayı detaylı bir kontrolden geçirilmektedir. Tedavinin en önemli yükü bayan adayın üzerinde olmasına karşın, erkek adayların da bazı hazırlıkları gerçekleştirerek hem kendini, hem de partnerini bu tedaviye hazırlamalıdır.

Tüp bebek tedavisinde bayan adayın fiziksel olarak sağlığında problem olmaması oldukça ciddi önem teşkil eder. Bayan adayı aldığı gıdalardan, fizyolojik sağlığına kadar her şeye dikkat etmelidir. Bu zaman zarfı içinde alacağı her gıdaya titizlikle yaklaşmalı, psikolojik olarak güçlü olmaya çalışılmalıdır. Tüp bebek ile bebek sahibi olmak isteyen kadın ve erkek adaylara, kadına çeşitli ilaçlar uygulanmakta, hormon tedavisi gerçekleştirilmektedir. Bu tedavi döneminde kadındaki hormon sayısının artması sebebiyle stres artmakta, psikolojik farklılıklar yaşanmaktadır. Bu tedavide erkek adayın yapması gereken bazı görevleri vardır. Erkek adaya üzerinde gerçekleştirilen bazı tedaviler vardır. Fakat çoğu zaman bütün yük bayan adayların üzerinde olmaktadır. Bu nedenle erkek aday bu dönemlerde eşinin destekçisi olmalıdır.

yok