Tüp Bebekte Embriyo neden dondurulur?

Dondurma metodu uygulanmış embriyoların transferi maddi ve manevi yorulan çiftler için tüp bebek tedavisi sürecini kolaylaştırmak için uygulanır. Döllenmesi gerçekleşen embriyolardan duruma göre bir veya ikisi ana rahmine koyuluyor, geriye kalan embriyolar daha sonra bireyle yeniden tüp bebek tedavisine katılmak isterlerse diye dondurularak uygun koşullarda saklanıyor. Bu işlem gerçekleşmeden önce tabii bireylerin onayı gereklidir onay verilmezse hiçbir şey saklanmıyor. Bu işleme izin verip vermemek bireylerin elindedir ama herhangi bir olumsuzluk olması durumunda sizin için kurtarıcı niteliğinde olacaktır.

 

Embriyo dondurma işlemi ne gibi durumlarda yapılır?

Dondurma işlemi uygulanmış embriyoların tekrar kullanılma sebebi tüp bebekle metoduyla bebek yapmanızı sağlamaktır ama bu işlemi gerçekleştirmek istemenizin farklı sebepleri de olabilir.

Yumurtalıklarınızı olumsuz etkileyecek radyoterapi, kemoterapi veya ameliyat gibi durumlarla karşılaşmadan önce dondurulmuş embriyolar ile kendinizi garantiye alabilirsiniz. Tedaviniz tamamlanınca daha dondurulmuş embriyolarınızın transfer edilmesiyle bebek sahibi olabilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz doktorlarımızla iletişime geçerek ayrıntılı konuşabilirsiniz. Çünkü yaşayacağınız herhangi bir olumsuzlukta yapılan müdahalelerin rahminizi olumsuz etkilememiş olması gerekir, aksi durumda embriyolarınız işe yaramayabilir.

Embriyo dondurma metodu nasıl uygulanıyor?

Daha önce sizden alınarak dondurulmuş embriyolarınız çözülüyor, daha sonra rahminize koyuluyor ve gebe kalmanız için bir süre bekleniyor. Her şey olumlu devam ederse dondurulmuş embriyolarınızla gebe kalabiliyorsunuz.

 

yok