Tüp bebekte ilk adım…

Öncelikle daha önceden üzerinizde gerçekleştirilen bütün tetkik ve tedavilerinize ait verileri doktorunuza giderken kesinlikle yanınızda bulundurunuz. Erkek bireyin 3-4 gün süren cinsel perhizle doktora gitmesi yapılacak işlemleri çabucak halledilmesini oldukça hızlandırır. Bayan bireylerin adet gününde olup olmaması hiçbir engel teşkil etmez. Önceden yaptırdığınız tedavi geçmişiniz öğrenilir daha sonra bayan bireye jinekolojik muayene, ultrasonografik inceleme, rahim bazında yapılan kanser tarama testi ve bazı örnekler (smear testi ve bazı kültürler) ve hormon testleri gerçekleştirilir eğer gerekirse rahim filmi(histerosalpingografi) çektirilmesi istenir.

 

Bu testler yakın bir tarihte ve doğru şekilde yaptırırsanız bu testlerin yeniden yapılmasına ihtiyaç duyulmayacaktır. Testlerinizin adet zaman periyodunuza uygun olarak ne zaman gerçekleştirileceği ve hangi testlerin yeniden yapılacağı hakkında bilgiyi hekiminiz size aktaracaktır.

Gerçekleştirilen muayene ve tetkiklerin yorumlanması neticesinde bulunan probleme uygun olan tedavi metodu seçildikten sonra tüp bebek tedavinize başlanacaktır.

 

yok