Neden Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi?

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

            Tüp bebek merkezimiz, dünyada bir çok merkezde bulunmayan, modern teknolojinin sağladığı imkanları kullanarak, alanında uzman personeli ile tıbbın geldiği son noktada yüksek kalite ile yıllardır hizmet vermektedir.

 

Merkezimizde verdiğimiz hizmetleri; tüp bebek, yumurta donasyonu (yumurta nakli), sperm donasyonu (sperm nakli), cinsiyet belirleme (cinsiyet seçimi-cinsiyet tayini), embriyo nakli, embriyo dondurma, tesa ve mikro tese, sperm dondurma, kızlık zarı dikimi, vajina daraltma şeklinde sıralayabiliriz.

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Başarı Oranı

        Kıbrıs’ta tüp bebek uygulamalarının başarı oranlarını etkileyen bir çok unsur bulunmaktadır ve her biri özenle ele alınmalıdır. Bu etkenleri başlıca şu şekilde sıralayabiliriz:

1)      Hastaların hangi yaş grubuna ait oldukları

2)      Erkek hastaların sperm kaliteleri

3)      Kadın hastaların yumurta sayısı ve kalitesi

4)      Tedavi öncesi ve tedavi sürecinde gereken ilaçların düzenli kullanılması, doğru beslenme

5)      Tedavi ve hamileliği olumsuz etkileyebilecek davranışlar (alkol, sigara v.b.)

6)      İlaçların tedavi süreciyle uyumlu olması

7)      Klinik, doktor etkeni

 

(Atakan bey, bu kısım için  yaş – işlem – yıl bazlı infografikler kullanılmış. Elimde oranlarla ilgili bilgi olmadığı için buradan sonrasını boş bırakıyorum. Dilerseniz oranları (yaş-tedavi-yıllar) verebilirsiniz. İnfografik tasarımı da yapıyoruz)

 

Tüp Bebek Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

1)      En önemli faktör, elbette doğru merkezi seçmektir. Zira bazı merkezler başarı oranını yüksek tutabilmek adına yaşı ilerlemiş yahut kritik durumdaki  hastaları reddetmektedirler.

2)      Başarılı gebelik oranı yüksek bir tüp bebek merkezi seçmelisiniz.

3)      Tüp bebek merkezindeki hijyen, donanım, kullanılan teknoloji de yine önemli etkenlerdendir.

4)      Operasyonu gerçekleştirecek olan doktorla birebir iletişim kurarak A’dan Z’ye her detayı konuşabilmelisiniz. Doktorunuzun, kafanızdaki soru işaretlerini giderebilmesi önemlidir.

5)      Yine operasyonu yapacak olan doktorun hastalarını rahtlaatması, moralini yüksek tutması oldukça önemli bir faktördür.

6)      Tüp bebek merkezlerinde yapılan işlemlerin kalitesi, maliyeti de etkilemektedir. Bu nedenle çiftlerin görüştüğü merkezler, karşılaşılabilecek her türlü mali yaptırım hakkında en başından bilgi verebilmelidir.

7)      Uygulamanın yapılacağı merkezdeki doktorun ve personelin tecrübesi önemlidir.

8)      Başka hastalar tarafından söz konusu merkez ne kadar tercih ediliyor?

9)      Tüp Bebek Merkezi’nin faaliyet süresi nedir?

10)  Teknik olarak tüp bebek tedavisi, anne adayını hamile bırakmak için değil; sağlıklı ve tek bir çocuk dünyaya getirmek için yapılan uygulamadır. Bu bağlamda, tek ya da ikiz hamilelik kabul görülmekle beraber, üçüz ve daha fazla gebelik hem annenin hem de bebeklerin zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle çiftler tüp bebek merkezi seçerken çoğul gebelik hakkında da detaylı bilgi edinebilmelilerdir.

11)  Tüp bebek tedavisinde bir çok test ve uygulama anne adayı üzerinde uygulanır. Bu nedenle anne adayı için psikolojik destek de oldukça önemlidir. Tüp Bebek Merkezi seçerken çalışanların ve doktorların anne adayı ile iletişimi de bu bağlamda kriter olmalıdır.

 

yok