Tüp Bebek Tedavisi ve Aşamaları

Tüp bebek tedavisi 5 aşamalı bir süreçten oluşmaktadır. Bu süreçte ilk aşama tedavi öncesi yapılan görüşme ve doğru tedavi yönteminin belirlenmesi sürecidir. Bu süreçte hasta ile doktor birbirlerini tanıma ve alışma şansı bulurlar. Bu hasta için oldukça önemlidir. Özellikle Kıbrıs tüp bebek merkezleri bu konuya oldukça önem veriri ve hastaları için tüp bebek tedavisi sürecine paralel olarak psikolojik destekte sağlarlar.

Kıbrıs tüp bebek merkezleri dünya genelinde ün kazanmıştır. Tüp bebek tedavisi konusunda bir çok yeniliğe ilk olarak Kıbrıs’ta imza atılmıştır. Bu sebeple tüp bebek tedavisi görmek isteyen hastalar dünyanın dört bir yanından gelerek Kıbrıs’ta tedavi olurlar. Bu süreçte birinci aşama hastanın hem şehre alışması hem de tedavinin fikrin alışması için önemlidir. Tüp bebek tedavisi psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bir tedavidir. Aksi taktirde hastalar umutsuzluğa düşebilmektedir. Kıbrıs tüp bebek merkezleri özellikle yumurta yada sperm donasyonu işlemi uygulanacak olan adaylara psikolojik desteği önermektedir.

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisinin fiyatları diğer dünya ülkelerine oranla daha uygundur. Buda dünya vatandaşlarının Kıbrıs’ı seçmesinde bir sebeptir.

yok