Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri

Tüp bebek tedavisi 6 aşamalı bir tedavidir. Bu tedavi için Kıbrıs’ı diğer ülkelerden tercih eden hastaların Kıbrıs’ta sadece 1 hafta kalmaları yeterli olur.

Kıbrıs tüp bebek merkezleri, tüp bebek tedavisi alanında dünya çapında ün kazanmış merkezlerdir. Hükümetin tıbbın gelişimine olan destekleyici tutumu sayesinde uzmanlar araştırmalarına hız kesmeden devam ederler. Bu sebeple de tüp bebek tedavisi Kıbrıs’ta oldukça gelişme şansı bulmuştur.

 

Artık tüm dünya içinde iletişim ve ulaşım oldukça kolaydır bu sebeple bir başka ülkedeki tüp bebek tedavisi görmek isteyen çift Kıbrıs’a gelerek tedavi görebilir. Kimi merkezler yurt dışından gelecek olan hastaların kalacak yer bulmaları konusunda da yardımcı olurlar. Kıbrıs tüp bebek merkezlerini diğer dünya merkezlerinden ayıran en önemli özellik psikolojik destektir.

 

Tüp bebek tedavisi kısa süreli bir işlemdir fakat ebeveyn adaylarının psikolojileri üzerinde olumsuz etki sağlayabilmektedir. Bu sebeple bazı merkezler adaylarına ayrıca psikolojik destek hizmeti sunarlar. Bir haftalık tedavi sürecinde adaylar psikolojik olacakta sürece alışma fırsatı bulurlar.

yok