Tüp Bebek Tedavisi Aşamaları

Tüp bebek tedavisine başlamadan önce uzmanlar çiftlerin bir yıl boyunca çocuk sahibi olmayı denemelerini önerirler. Tüp bebek tedavisi çiftler için bir yılın sonunda çocuk sahibi olamamaları durumunda uygulanır. Tüp bebek tedavisi sanılanın aksine çok uzun süren bir tedavi değildir. Kıbrıs tüp bebek merkezler dünyanın her yerinden çiftleri ağırlamaktadır. Yurt dışından gelen çiftlerin Kıbrıs’ta 1 hafta kalmaları yeterli olur.

Tüp bebek tedavisi 6 aşamalıdır ve ilk aşaması çiftler ve uzmanların buluşmasıdır. Konuşma ve tedavi fikrine alışma süreci ardından anne ve baba adayı gerekli testlere alınır. Tüp bebek tedavisinin 2. Aşaması anne adayını ilgilendiren bir süreçtir. Anne adayının yumurtalıkları ve rahim için adet döneminde ultrason ile gözlemlenir. Ve anneye uygulanacak olan ilaç tedavisine karar verilir. İlaç tedavisi ortalama olarak 12 gün sürebilmektedir. Fakat bu süreçte anne Kıbrıs’ta kalmak zorunda değildir.

Tüp bebek tedavisinin 3. Aşaması baba adayının spermlerinin incelenmesi ve baba adayından sperm örneği alınması sürecidir. IMS denilen bir yöntemle spermler tek tek incelenir. Son aşama ise embriyoların anne adayına transferi olur.

yok