Tüp Bebek Tedavisine Başlama Aşaması

Tüp bebek tedavisi bir yıldan fazla bir süredir çocuk sahibi olmayı deneyen fakat başarılı olamayan çiftlerin başvurması gereken bir tedavi yöntemidir. Bir yılın altında deneme yapan çiftlere uzmanlar tüp bebek tedavisine başlamadan önce bir sür daha denemeye devam etmelerini önerirler. Bunun sebebi ise döllenme sonrası yumurtanın rahme tutunmasını her zaman başarılı olamamasıdır. Kimi zaman tüp bebek tedavisinde dahi başarıya ulaşılamayabiliniz. Bu sebeple Kıbrıs tüp bebek merkezleri genellikle bir yılın üzerinde deneme yapan adaylara olumlu dönüş yapmaktadır.

Fakat yumurta donasyonu yada sperm donasyonu gibi işlemlerde taraflardan biri tamamen kısır olduğu için bu işlem sırasında çiftlerin deme yapmasının bir anlamı olmaz. Kıbrıs tüp bebek merkezleri bu tip vakalarda direk tedaviye başlamayı önerirler zaman kaybetmenin bir anlamı yoktur. Çünkü taraflardan birinin kısır olması durumunda çiftlerin çocuk sahibi olma ihtimali olamaz.

Kıbrıs tüp bebek merkezleri çiftlerin çocuk sahibi olmayı denemeye başlamadan önce yumurtalıklarını kontrol ettirmelerini önerir. Bu sayede çiftler karşı karşıya oldukları durumu daha iyi bilirler.

yok