Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi ve Süreci

Tüp bebek tedavisi kadından toplanan yumurtalar ile erkekten alınan spermlerin dış ortamda, laboratuvar ortamında, kontrollü koşullarda döllendirilmesi ve döllenen yumurtanın başarılı bir şekilde anne rahmine yerleştirilmesi il sağlanır. Bu aşamadan sonra yumurtanın anne rahmine sağlıklı bir şekilde tutunabilmesi kalır. Eğer yumurta sağlıklı bir şekilde rahme tutunabilirse, gebelik başlar.

Kıbrıs tüp bebek merkezleri, tüm dünyadan çiftlere ev sahipliği yapan, oldukça başarılı merkezlerdir. Bu merkezler de çalışan uzmanların bir çoğunun isimleri uluslar arası dergilerde yer almış, makaleleri uluslar arası çapta ses getirmiştir. Bu sebeple dünyanın dört bir yanından çiftler Kıbrıs’a tüp bebek tedavisi görmek için gelirler.

Tüp bebek tedavisi için Kıbrıs tüp bebek merkezlerine yurt dışından gelen çiftlerin, tedavi süresi için Kıbrıs’ta 1 hafta kalmaları genellikle yeterli olur. Bu süreç yumurtaların ve spermlerin toplanması, dış ortamda döllendirilmesi ve anne rahmine yerleştirilmesi için ortalama olarak gerekli olan süreçtir. Çiftler bu süreç için gerekli ilaç tedavilerini Kıbrıs’a gelmeden önce kendi bulundukları bölgeden temin edebilirler.

yok