KIbrıs'ta Tüp Bebek Merkezi Seçimi

Kıbrıs'ta tüp bebek merkezi sayısı oldukça fazladır. Bölgede tüp bebek merkezlerinin en yoğunlukta olduğu şehirler; Lefkoşa tüp bebek merkezleri ve Girne tüp bebek merkezleridir.

Bu şehirler daha gelişmiş olmaları sebebi ile daha fazla merkeze ev sahipliği yaparlar. Bu da her sene yüzlerce çiftin bu şehirleri ziyaret etmesine sebep olur.

Yurt dışından ya da şehir dışından Kıbrıs'a tüp bebek tedavisi için gelen çiftlerin, Kıbrıs'ta ortalama bir hafta kalmaları yeterli olur. Tüp bebek merkezlerinde uygulanan farklı tedavi yöntemlerinin tümü ortalama bir hafta kadar sürmektedir. Bu sürece ilaç tedavisi dahil değildir. İlaç tedavisi ilk testlerin ardından gelen verilere göre belirlenmektedir. Tüp bebek merkezlerine başvurulan çiftlere öncelikle temel testler yapılır. Bu testler sonucunda çiftin ihtiyaç duyduğu tedavi saptanır.

Tüp bebek merkezlerine başvuran çiftlerin hepsine gereken yaklaşım farklı olabilir. bU sebeple her çift ile bire bir ilgilenen bir uzman olmalıdır. Bu sayede çiftin süreci daha yakından takip edilebilir ve süreç daha sağlıklı ilerleyebilir. Bu sebeple çiftlere başarı oranı yüksek tüp bebek merkezlerini seçmeleri önerilir.

yok