Yumurta Donasyonu Uygulanabilecek Bireyler

Günümüzde kadınlarda görülen kısırlık probleminin bir çok sebebi olabilir. Bunlardan bir tanesi tükettiğimiz hormonlu yiyecekler sebebi ile bazı kadınlar da görülen erken menopozdur. Bu durum kadınların ön göremediği bir süreç olduğu için kimi kadınlar henüz çocuk sahibi olamadan menopoza girmiş olurlar. Bu sebeple çocuk sahibi olmak istediklerinde yumurta nakli tedavisinden yararlanmaları gerekir.

Yumurta donasyonu yumurta rezervleri az yada hiç olmayan bayanlara uygulanan, 6 aşamalı bir tedavi yöntemidir. Tüp bebek tedavisinden farkı ise, tedavi sürecinde anne adayına yumurta gelişimi için tedavi uygulanmaz. Sadece rahmin gebelik için hazırlanması gerekir ve bu amaçla anne adayına ilaç tedavisi uygulanır. Tedavi sürecinde yumurta donorü ile anne adayının tedavileri paralel olarak sürdürülmelidir.

Kıbrıs son yıllarda yumurta nakli tedavisi görecek olan ebeveyn adaylarının en çok tercih ettiği ülke olmuştur. Kıbrıs’ta yumurta nakli üzerine yapılan araştırmalar ve elde edilen başarılar dünya çapında duyulmuştur. Bu sebeple ebeveynler bu özen gerektiren süreci, güvenilir bir merkez il yürütmeyi tercih ettikleri için Kıbrıs tüp bebek merkezleri tüm dünyadan talep görür.

yok