Kıbrıs Tüp Bebek İmkanları Diğer Ülkelere Nazaran Daha mı İyi?

Normal yollarla yıllardır uğraşmasına rağmen bebek sahibi olamamış on binlerce çiftin bulunduğunu bilmekteyiz. Çiftlerin belirli bir süre denemelerine devam ettikleri ve çok geçmeden de tedavi aldıkları görülmekte. Her insanın belirli rahatsızlık ve hastalıklara yatkınlıkları doğuştan gelen bir özellik. Bebek sahibi olma noktasında problem yaşayan bireylerin genel anlamda biyolojik ya da üreme hücrelerinde problemler olabilmekte. Kıbrıs tüp bebek merkezi seçenekleri ciddi bir artış içerisindedir.

Vücut kaynaklı problemlerin yanı sıra karşı tarafın problemleri de bebek sahibi olma durumunu ortadan kaldırıyor. Bu açıdan bakıldığında gerçekten sağlıklı bir gebeliğin oluşturulabilmesi adına her iki tarafında sağlıklı üreme hücreleri ve sağlıklı vücutlara sahip olması gerekiyor. Ortada bulunan sağlık problemini yok edebilmek adına tedavi olunması gereken durumlar olabiliyor. Kıbrıs tüp bebek imkanları diğer ülkelere nazaran oldukça iyi seviyelerde. Gerek Kıbrıs genelinde faaliyet gösteren uzmanların bilgi ve birikimleri gerekse; yıllar boyu hiçbir yasal sınırlama ile karşılaşmaması Kıbrıs tüp bebek imkanlarının zirve yapmasına neden olmuştur. Özgür bir bölge olması nedeniyle insanların tercih ettiği ettiği de bir bölge. Bu yüzden; son yıllarda uzman ve merkezlerde çok ciddi bir artış söz konusu olmuştur. Günümüz şartlarında insanların aradıkları tedavi yöntemlerine rahatça ulaşabildiklerini söylemek mümkün. Bu anlamda dünyanın pek çok ülkesinden insanların ziyaretlerine konu olmaktadır. Yumurta donasyonu işleminden tutun da cinsiyet seçimine kadar her türlü işlemin rahatça yapılabildiği Kıbrıs ülkemizden gelecek ziyaretçiler için çok rahat ulaşım elde edilebilecek noktalardan. Uçakla birkaç saat içerisinde ulaşabileceğiniz Kıbrıs’ta tedavi süresince aylar boyu durmanıza gerek bulunmuyor. Muayenenin ardından probleminiz tespit edilir ve uzman doktorunuzun uygun gördüğü tedaviye başlanır. En fazla 1 ay kalmanız gerekecektir. Daha fazlasına hiç ihtiyaç duyulmamakta. Sperm donasyonu gibi işlemlere karar verilmesinin ardından sperm bankasına başvuru yapılarak sağlıklı sperm hücrelerinin merkezlere ulaştırılması beklenir ve sonrasında döllenme gerçekleştirilir. Öncelikle sperm hücrelerinin teslim alınması gerekeceğinden bir süre beklenmesi şarttır.

Jin. Op. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen Kıbrıs’ın gözde uzman doktorlarından bir tanesi. Önceki yaşamında gerçekten prestijli, başarılı kurumlarda faaliyet göstermiş olması uzman doktoru önemli kılan etmenlerin başında gelmekte. Ciddi bir eğitim sürecinin ardından yıllar boyu ciddi tecrübeler elde etmiş olması alanında güzel seviyelere gelmesini sağlamıştır. 

yok