Sperm Donasyonu Neden Yapılır?

 

sperm donasyon fiyat

 

Erkekte tespit edilen ileri derece sperm problemlerinde akla gelen tedavi yöntemi olan sperm donasyonu alanında başarılı uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.

  

 

 

Günümüz şartlarında kısırlığa bulunan çözümlerin onlarca yıl öncesinin çözümlerine göre oldukça modern düzeylerde olduğunu söyleyebiliriz. Özetle söylemek gerekirse; bundan 50 yıl önce kısırlık bir kader olmaktan öteye geçemiyordu ancak; günümüzde ortaya çıkan tedaviler sayesinde yalnızca bir seçim haline dönüştü. Günümüzde kısırlık problemi ile karşı karşıya olduğunu bildiği halde tedavi olmayı reddeden çiftlerin kısırlığı kendi yaptıkları seçimlerden dolayı çektiklerini söylemek mümkün. Bu açıdan bakıldığında yıllardır bebek sahibi olamamış çiftlerin çok geç olmadan tedavi seçeneklerini incelemeleri, muayene olmaları gerçekten önemli ve gerekli.

 

Yumurta donasyonu yöntemi de benzeri faktörlere bağlı. Kadın kaynaklı ya da erkek kaynaklı kısırlık problemlerinin tek tek tespiti en önemli aşama. Tedavinin planlanması da gerçekten önemli bir aşama. Bu bakımdan doğru zamanda doğru yerde yaptırılacak tedavilerin başarı oranını yükselteceğini aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Kıbrıs tüp bebek seçeneğini aklınıza getirmenizi öneririz çünkü; gerçekten tam donanımlı merkezlere sahip nadir bölgelerden bir tanesi. Avrupa ülkelerinde, Amerika kıtasında bulunan tüp bebek merkezlerinden dahi daha başarılı tedavilerin uygulandığı Kıbrıs sizleri bekliyor olacaktır. Doktor seçiminden önce Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerinizi gözden geçirmeniz ve bu doğrultuda hareket etmeniz gerekiyor. Merkezleri tek tek internet üzerinden araştırmanız dahi sizleri kısa bir süre içerisinde başarılı merkezlere ulaştıracaktır. İnternet üzerindeki araştırmalarınızda daha önce çeşitli tedaviler görmüş ve sonunda bebek sahibi olmayı başarmış çiftlerin yorumlarını dikkate almanızı öneririz.

 

 

Her merkez kendi hizmetlerini, kendi faaliyetlerini övgü dolu sözlerle anlatacaktır. Bundan hiç şüphe yok! En gerçekçi bilgileri veren noktalar ise; tedavi olup başarıya ulaşmış çiftlerin yorumları olacaktır. Herhangi bir merkez hakkında çok fazla olumsuz yorum var ise; bu yorumları dikkate almalı o tarz merkezlerden uzak durmalısınız. Alanında başarılı bir uzman hekim olarak  Kıbrıs’ta dikkat çeken Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen kendi merkezinde bebek sahibi olma hayaliyle yanıp tutuşan çiftlerin hayallerini gerçekleştiriyor. Muayene aşamasından tutun da tedavi planlamasına varıncaya kadar bütün aşamalarda sizlere yardımcı olacaktır.

 

 

yok