Yumurta Donasyonu ve Kıbrıs

Dünya genelinde gün geçtikçe yaygınlaşan kısırlığın pek çok faktöre bağlı olduğu bilinen bir gerçek. Bazı insanların doğuştan getirdiği birtakım olumsuz nitelikler yüzünden çocuk sahibi olamadığı bazı insanların ise; sonradan kısır olduğu görülmektedir.

Hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme ve daha pek çok çevresel faktöre bağlı olarak ortaya çıkan kısırlık tüm dünyanın ortak problemi haline gelmiş durumdadır.

 

Hal böyle olunca bilim dünyasının üzerine eğildiği bir konu haline gelmiştir. Yıllardır bu alanda yapılan özel çalışmaların sonuç verdiği ve çeşitli tedavi yöntemlerini beraberinde getirdiğini söylemek mümkün. Bu yüzden pek çok alternatif tedavi yöntemi ortaya çıkmıştır. Yumurta donasyonu modern bir tedavi yöntemi olmasının yanı sıra; bebek sahibi olamayan on binlerce çifte bugüne kadar umut kaynağı olmayı başarmış bir tedavidir de. Hiçbir şekilde bebek sahibi olamayacak olan hanımlarda son çare olarak tercih edilen bu işlemin sağlıklı bir anne adayından alınan yumurta hücreleri ile baba adayının sperm hücrelerinin döllenmesi neticesinde uygulandığını söylemek mümkün. Yumurta hücresi üretimi yeterli olmayan pek çok kadın için düşünülen bir tedavi yöntemi olduğunu söylemek mümkün. Öte yandan sperm donasyonu ismi verilen diğer tedavi yöntemi de kadında görülen durumun erkekte olmasından kaynaklanır. Kısırlığın kaynağının erkek olduğunun tespit edilmesi halinde çeşitli tedavi yöntemlerine yanıt alınamaması durumunda farklı bir erkek adayından elde edilen sperm hücresinin kullanımı ile gerçekleşen bir tedavidir. Bakıldığı zaman babalığı kanıtlanmış kimselerin sperm hücrelerinin alındığı görülecektir. Bu yüzden tedavinin başarı oranı oldukça yüksek oranlardadır. Kıbrıs tüp bebek tedavisi netice vermediyse; sorunun kaynağı tespit edilip bu tarz bir tedavi uygulanabilir. Tedavi seçenekleri oldukça fazla olsa da en uygun tedaviye elbette karar verecek olan en doğru kişi elbette uzman doktor olacaktır.

 

Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerini dikkatle inceleyin ve içlerinden en uygununu seçmeye çalışın. Gerçekten tam donanımlı bir merkezde faaliyet gösteren başarılı uzmanların eline kendinizi teslim ettiyseniz; endişelenmeniz gereken hiçbir durum yok demektir. Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen bu anlamda sizlere yardımcı olacaktır. Yılların vermiş olduğu bilgi ve birikimi kullanacağı tedavilerinde genel anlamda başarı oranının yüksek olması kendisinin tercih edilmesine neden olmakta.

yok