whatsapp

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Seçenekleri Ne Durumda?

Her geçen yıl yaygınlaşarak insanların canını sıkacak bir problem haline gelen kısırlığın kadın ya da erkek kaynaklı olanlarının kötü beslenme, hareketsiz yaşam gibi çevresel nedenlerden dolayı ortaya çıkabildiği gibi doğuştan getirilen birtakım kalıtsal rahatsızlıklardan da kaynaklandığını söylemek mümkün. Sebebi ne olursa olsun tüm dünya genelinde çiftleri boşanma noktasına getiren önemli bir problem olduğunu söylemek mümkün.

Dünyanın birçok ülke ya da bölgesinden insanların Kıbrıs tüp bebek merkezi araştırması ile bu bölgeye gelmelerine ve tedavi olmalarına neden olduğunu söylemek mümkün. Kıbrıs tüp bebek tedavisinde ciddi seviyelere gelmiş bir bölge olma özelliği ile biliniyor. Bu yüzden de dünyanın birçok ülkesinden insanların tercih ettiği Kıbrıs alternatif tedavi yöntemlerinde çok ciddi seviyelere ulaşmış görünüyor. Avrupa ülkelerinde cinsiyet seçiminin ülkemizde sperm donasyonu yönteminin yasak olması ve yıllar boyu Kıbrıs’ta alternatif tedavi yöntemlerine hiçbir kısıtlama getirilmemesi bu noktada ciddi bir gelişim seyri içerisine girmesine neden olmuştur. Kısırlık, çocuk sahibi olamama problemleri bazı çiftler farkında olmasalar da ciddi bir problem ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırılması gereken problemlerin başında gelmekte. Birçok evliliğin bitmesine neden olan bu problemin doğru ellerde doğru merkezlerde ortadan kaldırılması son derece önemli. Erkek kaynaklı problemlerin çözülememesi yani; erkeğin ne yapılırsa yapılsın bebek sahibi olamayacak olması durumunda sperm donasyonu yöntemine başvurularak sağlıklı sperm hücreleri elde edilir. Sperm bankası denilen noktalardan elde edilen sağlıklı sperm hücreleri ile döllenme sağlanır.

Biyolojik bakımdan baba bir başkası olsa da bebek sahibi olma arzusuyla yanıp tutuşan çiftlerin zaman zaman tercih edebildikleri bir yöntem. Kısırlık tedavisi, tüp bebek, kemik erimesi, menopoz tedavisi, laparoskopik cerrahi perinatoloji, vajinal daraltma operasyonları, rahim yumurtalık ameliyatları, gebelik takibi, 4 boyutlu ultrasonografi, anomali tarama testleri, düşük tedavisi, amniosentez, kürtaj, gebelik sonlandırma yöntemleri, kızlık zarı muayeneleri, yumurta donasyonu ,myom ameliyatları, kist tedavisi, kist ameliyatları, gebelikten korunma yöntemleri gibi özel uzmanlık ve çalışma alanlarına sahip olan Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen yıllardır kendi alanında farkını ortaya koymayı başarmış isimlerden olduğunu söylemek mümkün. Kıbrıs’a doğru yolculuğa çıkmadan önce iletişime geçerek randevunuzu almanız ve kendinizi bir uzmanın ellerine bırakmanız en önemli adımı atmanız anlamına geliyor. 

yok