Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Gelişmiş İmkanlara Sahip midir?

Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerinin genel anlamda yüzlerce sayı ile ifade edildiği Kıbrıs’ta bu alanda çok ciddi bir gelişim söz konusu.

Dünya genelinde özellikle de ülkemizde yetişen çok değerli uzmanların Kıbrıs’ta hiçbir kısıtlama ile karşılaşmadan yıllardır faaliyetlerini sürdürmeleri Kıbrıs’ın zaman içerisinde bu alanda dünya markalarından biri haline gelmesine neden olmuştur.

Tüp bebek tedavi yöntemi her ülkede serbest olsa da bazı durumlarda tercih edilen cinsiyet seçimi, sperm donasyonu gibi yöntemlerin bazı ülkelerde yasak olduğunu söylemek mümkün. Bu ülkelerden bir tanesi de ülkemiz. Bebek sahibi olma noktasında kendi kararlarını kendisi vermek isteyen çiftlerin Kıbrıs’a giderek hiçbir kısıtlama ile karşılaşmadan dilediği tedavi yönteminden yararlanabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında; Kıbrıs’ın tüm dünyaya örnek olacak bir gelişmişliğe ve özgürlüğe sahip olduğu görülmektedir. Avrupa ülkelerinde birtakım nedenlerden dolayı yasaklanmış olan cinsiyet seçimi çiftlerin bebeklerinin cinsiyetini seçme özgürlüğünü ellerinden almaktadır. Her çiftin bu şekilde bir isteği olmasa da bu isteğe sahip olan çiftler bir şekilde kısıtlanmakta. Bu yüzden Kıbrıs tüp bebek bakımından tercih edilebilecek en güzel noktalardan bir tanesi. Her türlü tedavi ve işlemin geniş bir özgürlük içerisinde yapılabildiği Kıbrıs baştan sona mutlu edici imkanlara sahiptir. Bugüne kadar Kıbrıs’a bebek sahibi olabilmek adına gelmiş ve tedavi olmuş olan binlerce çiftin hayalini gerçekleştirdiğini ifade edebiliriz.

Kıbrıs’ta faaliyetlerini sürdüren Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen yoğun bir eğitim hayatının ardından icra ettiği doktorluk görevini en iyi şekilde yerine getirerek çiftlere çeşitli alanlarda yardımcı olmuştur. Bugüne kadar Van Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Van ve İzmir illerinde özel kliniklerde, Ege Üniversitesi Hastanesinde, HRS Hastanesinde, Yeditepe Üniversitesi Hastanesinde görevler almış olan uzman doktorun alanına hakim başarılı isimlerden olduğunu belirtmek isteriz. Çocuk sahibi olma arzusuyla Kıbrıs’a gitme planınız var ise; internet üzerinden iletişim bilgilerini öğrenebileceğiniz uzman doktordan randevunuzu alarak sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. Problemlerin tespitinin ardından en uygun tedavi yöntemi uygulanacaktır. Kadın kaynaklı olan problemlerin çözülememesi durumunda genel anlamda tercih edilen yöntem yumurta donasyonu olabilmekte ancak; genelde en son seçenek.

yok