whatsapp

Ulaşım & Konaklama

Kıbrıs’a ulaşım:

Türkiye’den gelecek hastalarımız için Kıbrıs’a ulaşımın en kolay yolu uçak yolculuğudur. Ankara, İzmir ve İstanbul’dan tarifeli uçak seferleri bulunan Kıbrıs’a Ercan Uluslararası Havaalanı’ndan gelebilirsiniz. (KKTC Ercan havaalanı, Lefkoşa’nın 12km doğusundadır).

Ayrıca Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’deki Mersin, Taşucu ve Alanya Limanlarından düzenli feribot seferleri mevcut.

Kıbrıs’a gelecek olan T.C. vatandaşları için vize gerekmiyor. Sadece nüfus cüzdanları yeterlidir.

Kıbrıs’ta ulaşım:

En çok tercih edilen yöntem araba kiralamadır. Taksiler sayaçsız (ücretleri önceden sormak gerekiyor), şehir içi toplu taşıma düzensizdir. Dolmuş şeklinde çalışan taksiler de mevcuttur.

Kıbrıs’ta iletişim:

Cep telefonlarınızı KKTC’de kullanabilmeniz için uluslararası dolaşıma (roaming) açtırmanız gerekiyor. Turkcell ve Vodafone hatlarınızı dolaşıma açarak doğrudan; Avea hattınızı roaming’e açıp şebeke ayarlarından Turkcell veya Vodafone’u seçerek kullanabilirsiniz.

Önemli yerler:

Tedaviniz süresince Kıbrıs’ta gezip görebileceğiniz yerler; Hz. Ömer Türbesi, Mavi Köşk, St. Hilarion Kalesi, Bellapais manastırı, Barbarlık Müzesi, Selimiye Camii, Namık Kemal Zindanı, Lala Mustafa Paşa Camii, Kapalı Maraş Bölgesi gibi yerleri sayabiliriz.

Mağusa ve Kıbrıs hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz Gazimağusa Belediyesi’nin kent rehberi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

yok