whatsapp

Kliniğimiz tarafından yapılan TESA & TESE işlemleri sonrasında baba adayından alınan sperm dondurulur. Anne adayının tedavi süresi için hazırlıklara başlanır. Sperm hücresinin bulunması durumunda sırasıyla uygulanacak olan adımlar aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır:

  • Yumurta geliştirici enjeksiyonların kullanımı ile anne adayının tedavi sürecine başlanır, bu sürecin takibinde ultrason kontrolleri yapılır. Bu işlemler bulunduğunuz şehir üzerinden gerçekleştirebileceğiniz işlemler olmakla beraber merkezimize gelmenize gerek yoktur.
  • Yaklaşık olarak 15 gün boyunca kullanılan enjeksiyonların kullanım süresi tamamlandıktan sonra, anne adayının yumurta toplamı işlemi için merkezimize gelmesi gereklidir. Anne adayı yumurta toplama işleminden sonra isteğe bağlı olarak 2 gün Kıbrıs’ta konaklayabilir ve işlem sonrası dönüş yapabilir. Ancak 2 gün sonra yapılacak transfer işlemi için annenin tekrar merkezimize gelmesi gerekmektedir.
  • Yumurta toplama işleminin 2 gün sonrasında transfer işlemleri için anne adayı merkezimize gelmelidir. Bu süre boyunca anne adayına hormon ilacı kullanması tavsiye edilmektedir. Baba adayının aynı gün merkezimizde bulunmasına gerek yoktur.
  • Anne adayı transfer işleminden 12 gün sonra bulunduğu şehirde kanda gebelik testi yaptırarak sonucu öğrenebilir. Transfer işleminden sonra anne adayı bazı hormon ilaçlarının kullanımına devam etmesi gerekmektedir. Bu süreç bulunulan şehir üzerinde de yürütülebilir dolayısı ile merkezimize gelmenize gerek kalmamaktadır.

 

KKTC Tüp Bebek Merkezleri

Bize Ulaşın →  

yok