Kıbrıs’ta Tüp Bebek  Tedavisi ve Merkezler

Tüp bebek tedavisi altı aşamalı ve ortalama bir hafta süren bir tedavi yöntemidir. Bu sebeple Kıbrıs tüp bebek tedavisi için yurt dışından gelen çiftlerin Kıbrıs’ta ortalama bir hafta kalmaları yeterli olur.

Öncesinde merkezle görüşmek isteyen ve sürece alışmak isteyen çiftler bu süreyi iki haftaya çıkarabilmektedir. Kıbrıs Tüp bebek merkezi bakımından başarılı bir ülkedir Özellikle başkent ve diğer büyük şehirlerde bu alanda başarılı bir çok merkez yer alır.

Tüp bebek tedavisinde ilk aşama merkez seçimidir. Çiftler tedavi için merkez seçerken oldukça detaylı bir araştırma yapmalı ve merkezin başarı oranını araştırmalıdır. Aynı zamanda mümkün bu merkez tedavi görmüş çiftler ile iletişime geçmeli ve süreç hakkında bilgi almalıdır. Bu merkezi tanımak adına oldukça faydalı olur.

Kıbrıs’ta tüp bebek fiyatları yurt dışından gelen çiftlere daha uygun gelmektedir. Para biriminin farklı olması da bu durumda etkilidir. Kıbrıs tıbbın gelişiminin oldukça hızlı olduğu bir ülkedir ve hükûmette bu gelişimler hem maddi hem de manevi olarak desteklemektedir. Bu sebeple merkezler ticarethane değil, tıbbın gelişimine katkı sağlayan araştırma merkezleri olarak kurulur.

yok