whatsapp

Sperm dondurma işlemi için 1 gün öncesinden merkezimizle irtibata geçmeniz işlemleriniz yapılması için yeterli olacaktır. Sperm dondurma işlemleri Kıbrıs Tüp Bebek Merkezimizce başarı oranı yüksek şekillerde uygulanabilen bir yöntemdir. Dondurulan spermlerin 20 yıla yakın bir süre boyunca sağlılık bir şekilde korunabildiği 2004 yılında yapılan bir araştırma ile ortaya konmuştur. Daha sonra kullanılmak üzere spermlerin dondurulma işleminde uygulanacak adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

  • Sperm dondurma işlemi için merkezimize gelmeniz ve gerekli sperm örneğini vermeniz gerekmektedir. Sperm örneği alımı öncesinde herhangi bir ilaç tedavisi söz konusu değildir. Sperm örneğinin laboratuarımıza ulaşmasının ardından merkezimizden ayrılabilirsiniz bu işlem çok kısa zaman aralıklarında gerçekleştiğinden dolayı aynı gün içerisinde merkezimizden ayrılabilirsiniz.
  • Laboratuarlarımızda dondurma işlemleri için hazır hale getirilen sperm örnekleriniz, uzman embriyologumuz tarafından dondurulmaktadır. Tüp bebek tedavisi için tekrar kullanma talebinde bulunduğunuzda tedavinin herhangi bir aşamasında merkezimize gelmeniz gerememektedir.

 

Sperm Donasyonu, Sperm Bağışı Fiyatı Ücreti/ Kıbrıs 

KKTC Tüp Bebek Merkezleri

Bize Ulaşın →  

yok