Kıbrıs'ta Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisi uzun süre deneyen fakat çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu bir yöntemdir. Bu yöntemde iki taraf tamamen kısır değildir. Sadece daha az üretim yapan kişinin tedavi görmesi ve geliştirilmesi gerekir. Bu süreçte yumurta üretimi az olan anne adaylarının daha sağlıklı yumurtalara sahip olabilmesi için tedavi görürler. Yumurtaların gelişimi izlenir ve yumurtalar döllenebilecek olgunluğa ulaştığından anneden toplanır.

Eğer sorun baba adayında ise aynı şekilde baba adayının spermlerinin güçlendirilmesi ve sayısının çoğaltılması için tedavi uygulanır. Bu tedavi sonucunda baba adayı spermlerini bağışlarlar ve bu spermler ile anne adayından alınan yumurtalar laboratuvar ortamında döllendirilir.

Kıbrıs’ta tüp bebek merkezleri başarı ortalaması için 6. Aşamaya bakarlar. Altıncı aşamada yumurta rahme tutunabilirse bu başarılı bir tüp bebek tedavisi olur. Dış ortamda döllendirilen yumurtanın tekrar anne rahmine yerleşilmesi sürecinden önce anne rahmi gebeliğe hazırlanır ve anne ilaç tedavisi görür. Bunun sonucunda annenin rahminin gebeliğe hazır olduğuna karar verilirse yumurta anne rahmine yerleştirilir ve süreç gözlemlenir.

yok