whatsapp

IUI (İntra Uterin İnseminasyon) tedavisi birçok infertilite durumlarında uygulanması pratik, kısmi olarak risksiz bir işlemdir ve merkezimiz tarafından yapılabilmektedir, bu tedavi sürecinde izlenen yollar adım adım aşağıda anlatılmıştır:

  • Tedavi süreci anne adayının düşük dozda yumurta geliştirici enjeksiyon kullanımları ile başlamaktadır, enjeksiyon kullanım süresi boyunca anne adayı gerekli olan ultrason kontrolleri ile takip edilir. Bu süreç bulunduğunuz şehir üzerinden yürütülebilmektedir dolayısı ile merkezimize gelmeniz gerekmemektedir.
  • Düşük dozda başlanan enjeksiyon kullanımı yaklaşık olarak 15 gün boyunca devam eder ve enjeksiyon süresi bittikten sonra anne adayı IUI işlemi için, baba adayı ise sperm örneği vermek üzere merkezimize gelmelidir.
  • Baba adayından alınan sperm örnekleri embriyolog tarafından özel bir teknik eşliğinde aşılama işlemine hazır duruma getirilmektedir. Bu sürecin devamında ise transfer işlemi gerçekleşir. Spermlerin hazırlık işlemleri yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.
  • Hazırlanan bu spermler anne adayına transfer edilir.
  • Anne adayı bu işlemden 14 gün sonra bulunduğu şehir üzerinden kanda gebelik testi yaptırarak sonucunu öğrenmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Ancak annenin transfer işlemi sonrasında bazı hormon ilaçlarını kullanmaya devam etmesi gereklidir. Bu işlem için merkezimize gelmenize gerek yoktur, bulunduğunuz şehir üzerinden yürütülebilmektedir.

 

 

Bize Ulaşın →  

yok