whatsapp

Tüp Bebek Tedavilerinde Neden Embriyo Dondurulur?

Dondurma işlemi uygulanmış embriyolar, transferi zor ve masrafı fazla olan tüp bebek uygulaması işlemini daha zor duruma sokmamak için geliştirilmiştir. Dölleme işlemi başarıyla gerçekleşen embriyoların 1 veya 2’si anne adayının rahmine transfer edilir. Transfer edilmeyen embriyolar daha sonraki uygulamalar için dondurularak uygun koşullarda korunmaktadır. Tabi önce çiftlerin rızası alınmaktadır. Bu işleme izin verip vermemek çiftlerin elinde eğer üreme sağlığında herhangi bir aksilik gerçekleşirse çiftler için çok gerekli bir yatırım olmuş olacaktır.

 

Embriyo dondurma işlemi hangi durumlarda gerçekleştirilir?

Dondurma işlemi uygulanmış embriyoların hedefi tüp bebekle bebek sahibi olamayan çiftleri başarıya ulaştırmaktır ama bu işleme onay vermemenizin farklı sebepleri de olabilir.

Yumurtalıklarınıza zarar verecek radyoterapi, kemoterapi ya da ameliyat olmadan önce dondurulmuş embriyolar ile çocuk sahibi olma ihtimalini garantileyebilirsiniz. Bütün tedaviniz uygulanıp sonlandığında dondurulmuş embriyoların transfer işlemiyle bebek yapabilirsiniz. Bu işlemle ilgili aklınıza takılan sorular varsa ayrıntılı bilgi için doktorlarımıza sitemiz üzerinden form doldurarak ulaşabilirsiniz. Size uygulanacak tedavi için rahminize daha önce herhangi bir zarar gelmemiş olmalıdır. Aksi taktir de embriyolarınız işe yaramayabilir.

Dondurulmuş Embriyolar Nasıl Kullanılıyor?

Daha önce dondurulup uygun koşullarda korunan embriyolara uygun şekilde çözme işlemi uygulanıyor ve anne rahmine transferi yapılıyor. Daha sonrada gebe olmanız için kısa bir süre bekleniyor eğer her şey olumlu gerçekleşirse dondurulmuş embriyoların yardımıyla gebe olabiliyorsunuz.

 

yok