whatsapp

Tüp Bebek Cinsiyet Seçme

Cinsiyet Belirlemenin Yasal Boyutu: Kıbrıs Tüp bebek Merkezlerinin preimplantasyon genetik taramayı cinsiyet seçimi amaçlı uygulanması yasaktır. Tıbbi gereklilik durumunda izin alınarak yapılabilir.

 

Günümüzde varılan son teknoloji yardımıyla gerçekleştirilen tüp bebek uygulaması sonucu ortaya çıkan embriyolardan (döllenmiş yumurtalar) edinilen parça üzerinde incelemelerde bulunarak o embriyonun kız mı yoksa erkek mi olduğunun tespit edilmesi işlemine cinsiyet seçimi adı verilir.

Cinsiyet tercihi yapmak isteyen eşler, öncelikle bir tüp bebek merkezine ulaşıp tedavisine başlaması lazımdır. Tüp bebek tedavisine bayan adayın adet görmesinin 2. veya 3. gününde adayın yaşı göz önünde bulundurularak tespit edeceğimiz protokole uygun olarak başlanır. Cinsiyet seçimi uygulamasını yaptıracak eşler bulundukları ildeki kendi doktorlarına ya da bizim önereceğimiz doktorlarla iletişime geçip yaşadıkları şehirde gereken ön hazırlıkları gerçekleştirmeleri mümkündür.

    Bu hazırlık süreci (indüksiyon dönemi) ortalama 10 ile 12 gün sürebilmektedir. Yumurta hücreleri gereken büyüklüğe eriştiklerinde, çatlatma iğnesi uygulanır ve 35 saat (1,5 gün) içinde Kıbrıs’taki merkezlerimizde yumurtaların toplanılması için sizi bekliyor olacağız.

 

yok