whatsapp

Tüp Bebek Tedavisinde Süreç

Tüp bebek tedavisine karar verildikten sonra, tedavi öncesi ve sonrası olmak üzere belirli süreçler vardır. Bu süreçler, yapılacak tedavi türlerine göre değişiklik göstermektedir. Temel infertilite tedavileri, hastaların bir çoğuna yardımcı olmaktadır. Erkek ya da bayanda gebe kalma konusunda zorluklar varsa, “aşılama” olarak da bilinen (intrauterin inseminasyon) sizin için uygun bir seçenek olabilir. IUI yöntemine ek olarak çiftlerin, kadının gebe kalmasını sağlama girişimleri aylarca, hattȃ yıllarca başarısız kalsa bile, gebelik olayının ve aylar sonra gerçekleşecek doğumun zevklerini tatmalarına olanak vermiş olan diğer yöntemler de vardır.

Bazı kadınlar, ovülasyonun zamanlamasıyla bağlantılı zorluklar nedeniyle gebe kalamaz. Doktorlar bu hastalarda, cinsel ilişkinin tam gereken zamanda kurulmasını veya intrauterin inseminasyonun gerekli zamanda yapılmasını sağlamak amacıyla izlemeye alırlar. Daha sonra uygulanacak tedavi, bu testlerin sonuçlarına bağlı olarak belirlenir.

Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde uygulanan tedavi yöntemlerinin çeşitliliği, her rahatsızlığın çözümü olarak hastalara sunulmaktadır.

yok