whatsapp

Yumurta Nakli Aşamaları

Yumurta nakli işlemi 6 aşamalı bir süreçtir. Tüp bebek merkezlerinde tüm tedavilerin ilk aşamaları benzerlik gösterir. Çifte süreci tanıtmak ve çiftin üzerinde belli testler yapmak tedavinin ilk aşamasıdır. Bu aşamanın ardından elde edilen testler çiftin hangi tedaviye ihtiyacı olduğunun belirlenmesini sağlar. Kıbrıs’ta yumurta nakli yapan bir çok tüp bebek merkezi bulunmaktadır.

Yumurta nakli işleminin ikinci aşaması ise yumurta donorünün seçimi aşamasıdır. Bu aşamada donor anneye en benzer özellikteki adaylardan seçilir ve donorün üzerinde bir çok farklı sağlık testi uygulanır. Herhangi kalıtsal bir hastalığı olup olmadığı yada ailesinde bir hastalık bulunup bulunmadığına araştırılmalıdır.

Yumurtan naklinin 3. aşaması anne adayı ile donore uygulanan paralel tedavi aşamasıdır. Bu aşamada baba adayına uygulanması gereken herhangi bir tedavi yoktur. Anne adayı rahminin gebeliğe hazırlanması için ilaç tedavisi görürken donor de buna paralel olarak kontrollere girer. Son olarak 4. , 5. ve 6. aşamalar gebeliğin başlaması için en önemli olan aşamalardır. Bu süreçte döllenme olur.

yok