whatsapp

Kıbrıs’ta Başarılı Tüp Bebek Tedavisi

Kıbrıs’ta Başarılı Tüp Bebek Tedavisi ve Jin.Opr.Mürüde Çakartaş Dağdelenin Başarıları

Kıbrıs her anlamda dikkat çekici tedavi yöntemlerine sahip olan bölgelerden bir tanesi ve bu özelliği ile gerçekten sıra dışı imkanlar tanınmakta. Yıllardır uğraşmasına rağmen bebek sahibi olamamış olan çiftlerin Kıbrıs’a giderek buralarda bebek sahibi olmayı başardıkları dikkat çekmekte. Bu açıdan bakıldığında pek çok insanın Kıbrıs’a gelme sebebi ortaya çıkmaktadır.

Her geçen gün gelişen dünyamızda alternatif tedavi yöntemleri ciddi anlamda çeşitlilik göstermeye başlamıştır. Geliştirilen ilaçlardan tutun da modern teknolojik cihazlara varıncaya kadar her türlü probleme karşı modern çözümler üretilebilmekte. Bu gelişmelerin tüp bebek ve diğer tedavi yöntemlerinde de kendisini aktif bir biçimde hissettirdiğini söylemek mümkün. Kıbrıs tüp bebek alanında gerçekten sıra dışı bir bölge olma özelliği taşıyor. Yıllardır bazı uygulamaların ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde yasak olması ve Kıbrıs’ta herhangi bir kısıtlamanın bulunmaması doğal olarak bu alanda dünya ülkelerine kafa tutmasına neden olmuştur. Kıbrıs tüp bebek merkezi bakımından bu yüzden zengindir. Uzmanlıklarını, eğitim gördükleri alanı en iyi şekilde icra etmek isteyen uzmanların, doktorların Kıbrıs’ta açmış oldukları merkezlerde çiftlerin bu problemlerine çözüm ürettiklerini söylemek mümkün. Yumurta donasyonu işlemini daha önce mutlaka duymuşsunuzdur. Doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan problemlerden dolayı kadının hamile kalması mümkün değilse farklı bir anne adayından yani; donörden alınan yumurta hücrelerinden yararlanılarak uygulanan bir işlemdir. Bu açıdan bakıldığında anne adayından kaynaklı problemlerde bu yönteme başvurulur. Öte yandan problem baba adayından kaynaklanıyorsa; bu sefer işlemin adı sperm donasyonu olmakta. Sperm bankalarından sağlıklı sperm hücreleri alınarak uygulanan bir işlem.

Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen Kıbrıs’ta yapmış olduğu çalışmalarıyla büyük ses getirmeyi başarmış başarılı uzmanlardan bir tanesi olma özelliği taşıyor.Ada’da sayılı Tüp Bebek uzmanlığı sertifikalı doktardan bir tanesi olup, Özellikle donasyon alanında ayrı çalışmalara sahip olması pek çok çiftin kendisini tercih etmesine neden oluyor. Uzun süredir eşinizle birlikte çocuk sahibi olma hayali kuruyorsunuz ve birçok şey denemenize rağmen başarılı olamadıysanız; bahsettiğimiz uzmanı bularak randevunuzu almalısınız. Yıllardır kendi alanında yüzlerce çifti bebek sahibi yapmayı başarmış bir uzmanın sizler için bir planı mutlaka olacaktır. 

yok