whatsapp

Kıbrıs Tüp Bebek Faaliyetleri

Son yıllarda tüp bebek ve diğer tedavi yöntemleri için Kıbrıs’a gelen insanların sayısı çok ciddi artış göstermiştir. Dolayısıyla Kıbrıs tüp bebek merkezi oranları  iki katına çıkmıştır. Alanında yıllar boyu eğitim görmüş ve sahaya inmiş olan uzman doktorların kurmuş oldukları merkezlerde ellerindeki imkanlarla insanların dertlerine derman olduklarını söylemek mümkün.

Kıbrıs tüp bebek tedavisi için gitmeden önce yapmanız gereken en önemli iş elbette gerçekten bu işin hakkını verebilecek merkezleri ve doktorları araştırmak olacaktır. Her iki faktörden de bahsetmemizin nedeni ikisinin de önemli olması. Çok iyi uzman doktorlara sahip olmasına rağmen teknolojik donanım bakımından yetersiz olan bir merkezde iyi uzmanların yapabilecekleri de sınırlıdır. Bu yüzden kendisini kanıtlamış başarılı doktorların yanı sıra teknolojik ekipman ve donanım bakımından yeterli merkezlerinde bulunması çok önemli. Bunun içinde bir araştırma yapılması gerekiyor. Yapılacak araştırmalarla doğru noktalara erişmek ve randevu almak günümüz şartlarında kolay ve pratik. İnternet ortamları sayesinde insanların herhangi bir nokta hakkında rahatça bilgi sahibi olabildiğini ifade etmekte fayda görüyoruz. Eşinizle birlikte tedavi olma ve derdinizin çaresine bakma düşüncesini netleştirdiyseniz; sizlere yardımcı olabilecek pek çok uzmanın Kıbrıs’ta sizleri beklediğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Ülkemizde de bulunan merkezlerin birçoğunun yetersiz olması insanların Kıbrıs’a doğru yola çıkmasına neden olmuştur. Sperm donasyonu işlemi ve çok daha fazlası Kıbrıs’ta bir yasal sınırlama ile sınırlandırılmış değil. Dünyanın neredeyse tamamında yasak olan bu işlemin Kıbrıs’ta serbest bir şekilde yapıldığını söylemek mümkün. Ülkemizden her yıl binlerce çiftin Kıbrıs’a ziyaret gerçekleştirmesi bu kadar gelişmiş hizmetlerin henüz ülkemizde sunulmamasından kaynaklanmaktadır. Zaten Kıbrıs’a geçiş yapan çiftlerin büyük bir bölümünün bir süre buradaki merkezlerden hizmet aldıkları dikkat çekiyor. Yumurta donasyonu işlemleri içinde rahatça giriş yapabileceğiniz Kıbrıs’ın beklentileriniz ne yönde olursa olsun sizleri mutlu etmeyi başaracağını aklınızdan hiçbir zaman çıkarmamanız gerekiyor.

Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen alanında başarılı isimlerden. Yıllardır yaptığı çalışmalarla kendisini bu alanda kanıtlamayı başarmış nadir isimlerden biri olduğunun da altını çizelim.  Kıbrıs’taki bazı tüp bebek merkezlerinin dünya genelindeki en yüksek gebelik oranına sahip olduğunu ifade edelim ve tüp bebek için gidebileceğiniz en güzel bölgelerden biri olduğunu belirtelim. 

yok