whatsapp

Kıbrıs Tüp Bebek Alanında İlerleme Göstermiş mi?

Kıbrıs tüp bebek alanında yıllardır en iyi ilerlemeyi sağlayabilmiş nadir bölgelerden bir tanesidir.

Bilimsel çalışmalarla ortaya çıkarılan çeşitli tedavi yöntemlerinin bazı ülkelerde yasal sınırlara takılması herhangi bir yasal sınırlama olmayan bölgelerden çok daha iyi bir gelişme kaydetmesine neden olmuştur.

Kıbrıs’ta tüp bebek ve diğer alternatif tedavi yöntemlerinin en son teknoloji ile yönetildiğini söylemek mümkün. Bu yüzden; başarılı bir tedavi için ziyaret gerçekleştirebileceğiniz eşsiz noktalardan bir tanesi olma özelliği taşıyor. Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerinin yıllar içerisinde katlanarak artması bu alana olan ilginin ve kendi içindeki gelişmişliğin bir parçasıdır. Modern dünyamızda modern yapılara kavuşmuş olan Kıbrıs’ın her alanda olduğu gibi bu alandaki bilgi ve birikimi de diğer dünya ülkelerine nazaran çok daha iyi durumlara ulaşmıştır. Aynı şekilde dünyanın farklı noktalarında yetişen çeşitli uzman doktorların birtakım yasal sınırlardan dolayı ülke değiştirmesi dolayısıyla alanında başarılı pek çok ismin Kıbrıs’a gelmesine neden olmuştur. Gelişmenin altında yatan temel faktörlerden bir tanesi de budur! Cinsiyet seçimi gibi bir işlemin ülkemiz başta olmak üzere Avrupa ülkeleri de dahil pek çok ülkede yasak olduğu ancak; Kıbrıs’ta hiçbir sınırlama ile karşı karşıya kalmadığı görülmektedir. Kıbrıs sınırları içerisinde tedavilerinizi ya da işlemlerinizi rahat bir biçimde yönetme şansı bulacaksınız. Yumurta donasyonu işlemi ve daha pek çok işlem bütün özgürlüğü ile sizleri bekliyor olacak. Kadın kaynaklı problemlerde tercih edilen donasyonun en son çare olarak görüldüğünü söylemek mümkün. Öncelik elbette kadın kaynaklı bir problemi tespit edip bunu vücuttan uzaklaştırmak olduğunu ifade etmek mümkün. Çeşitli denemeler yapılmasına rağmen hiçbir şekilde kısırlık durumu ortadan kalkmıyorsa; farklı bir adayın yumurta hücrelerinden yararlanılır. Yine sperm donasyonu da aynı aşamaları içerir. Dünya ülkeleri çok sıcak bakmasa da mecbur kalan çiftlerin yaptırmaktan çekinmediği bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Hayatı boyunca bebek sahibi olamayacak bir erkekte tercih edilen bir işlemdir ve bu da son çaredir.

Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen yalnızca Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı alanında olmayıp pek çok alanda önemli çalışmaların altına imzasını atmayı başarmış bir isim olduğunu ifade etmek isteriz. 

yok