whatsapp

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Çalışmaları

Yaşadığımız dünya her geçen gün gelişiyor ve gelişmeye de devam ediyor. Bu gelişme içerisinde insanlığa bahşedilen yeni tedavi yöntemleri de haliyle farklı oluyor.

Onlarca yıl öncesinin dermansız problemlerinden olan kısırlığın günümüzde çeşitli yöntemlerle ortadan kaldırılabildiğini söylemek mümkün. Doğuştan kaynaklanan birtakım problemlerden dolayı anne ya da baba adayının bebek sahibi olmasının imkansız olduğu durumlarda dahi uygulanabilecek birtakım tedavi yöntemleri ön plana çıkıyor. Kıbrıs tüp bebek merkezi çalışmaları dikkatle incelendiğinde gerçekten sıra dışı yöntemlerin uygulandığı görülecektir.  Kıbrıs tüp bebek alanında gerçekten marka noktalardan bir tanesi.

Dünya genelinde bilimsel verilerle desteklenen pek çok verinin zamanla işlevli hale getirilmesi kısırlık probleminde kullanılabilecek çeşitli yöntemleri de beraberinde getirmiştir. Kadın kaynaklı kısırlık durumlarında yumurta donasyonu denilen bir işlem söz konusu. Genel mantığı kadının yumurtlama işlevinin olmaması durumlarında donörden alınan yumurta hücreleri ile çocuk sahibi olamayan anne adayının eşinden alınan sperm hücrelerinin laboratuvar ortamında bir araya getirilip döllenmesinin ardından anne rahmine yerleştirilmesi mantığı ile hareket ediliyor. Öte yandan erkek kaynaklı problemlerden dolayı da kısırlık söz konusu olabilmekte. Sperm donasyonu denilen işlemde tam olarak burada devreye giriyor. Anne adayının belirgin bir problemi yok ve erkek adayının sperm kalite ve sayısı döllemeyi sağlayacak düzeyde değilse dünya genelinde sperm bağışı yapan erkek adaylardan en uygun olanının spermleri alınıyor anne adayının yumurta hücreleri ile dölleniyor. Bu mantıkla problemli tarafın problemli hücreleri kullanılmayıp tamamen sağlıklı hücreler tercih ediliyor ve gebelik şansı kat ve kat üst noktalara taşınıyor.

Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen Kıbrıs’ta kendi merkezinde yaptığı çalışmalarla bugüne kadar onlarca çifti bebek sahibi yapmayı başarmış başarılı isimlerin başında geliyor. Kariyer bakımından ciddi boyutlara ulaşmayı başarmış olan uzman doktorun  yıllardır kendi alanında edindiği bilgi ve tecrübe gerçekten sıra dışı tedavi yöntemleri ile başarı şansını arttırmasına neden olmuştur. Kıbrıs’a bebek sahibi olamayan çiftlerin gitmeye karar vermelerinin ardından randevularını alarak görüştükleri ilk uzman olduğunu söylemek mümkün. Ülkemizde de yıllar boyu faaliyet göstermiş olan uzman doktorun şu an Kıbrıs’taki merkezinde hizmetlerini sürdürdüğünü ifade etmek mümkün.

yok