whatsapp

Kıbrısta Sperm Donasyonu Çok mu Pahalı?

Erkek üreme hücrelerinde problem olduğunu bilen erkeklerin eşleri ile birlikte gelecekleri Kıbrıs’ta sperm donasyonu tedavisinden yararlanmak istemeleri halinde net fiyatı elbette seçmiş oldukları merkezin belirleyeceğini söylemek isteriz.

İnternet siteleri üzerinde bu konuda çeşitli fiyatlar bulunabilse de tamamen tahmini fiyatlardan ibarettir.

Merkezlerin donanımlarından tutun da bölgesel farklılıklara varıncaya kadar fiyatların farklı aralıklarda olabileceğini söylemek mümkün. Kıbrıs genelindeki her merkezin kendisine uygun farklı bir fiyat verdiğini göreceksiniz. Sizin önceliğiniz elbette hesaplı olan merkezden daha ziyade ne yaptığını bilen ve daha önce binlerce gebelik oluşturmayı başarmış başarılı merkezleri bulmak olmalıdır. Söz konusu olan sağlık olunca fiyat konusunda çok fazla düşünmemeniz önerilir. Kıbrıs tüp bebek alanında kesinlikle dünya ülkelerinin birçoğundan çok daha iyi imkan ve şartlara sahip bir bölgedir. Bu yüzden dilediğiniz her an gidebileceğiniz Kıbrıs’ta elde edeceğiniz tedavi kalitesini dünyanın başka bir ülkesinde elde etmeniz pek mümkün değil. Ülkemizin çeşitli şehirlerinde faaliyet gösteren merkezlerde başarılı ancak; Kıbrıs’takiler kadar başarılı değil. İşini şansa bırakmak istemeyen çiftlerin Kıbrıs’a gidiş planını yaparak yola çıkmadan herhangi bir merkezden randevusunu almış olması önerilir. Yumurta donasyonu işleminden tutun da cinsiyet seçimine varıncaya kadar dünya ülkelerinin bir kısmında yasak olan çeşitli tedavilerin tamamının serbest olduğu nadir bir bölge olduğunu söylemek mümkün. Bilindiği üzere sperm bankası aracılığıyla farklı bir erkekten alınan üreme hücresi ile oluşturulacak gebelikler ülkemizde yasak. Avrupa ülkelerinde de bebek cinsiyeti seçimi politik nedenlerden dolayı yasak. Kıbrıs’ta hiçbir yasak ve sınırlama söz konusu değil. İhtiyaç duyulan talep edilen her türlü tedavinin rahatça elde edilebileceği Kıbrıs sizleri bekliyor olacaktır. Kıbrıs tüp bebek merkezi seçenekleri arasından doğru bir seçim yaptıysanız; endişelenmenize hiç mi hiç gerek bulunmuyor.

Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen kendi merkezinde faaliyet gösteren nadir uzmanlardan. Bu uzman doktorun merkezini seçen bireylerin gönül rahatlığı ile kendilerini teslim edebilecekleri uzman doktorun tedavi planlamasını iyi bir şekilde yapacağını söyleyebiliriz. Gönül rahatlığı ile hareket etmek isteyen her çiftin doğru merkez seçimi yapması son derece büyük bir öneme sahip. 

yok