whatsapp

Sperm Donasyonu Her Erkekte mi Yapılıyor?

Sperm donasyonu yalnızca sperm üretimi olmayan erkeklerde tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Dünyada nadir görülen bir durum olsa da bu problemden dolayı yıllardır eşi ile birlikte bebek sahibi olamayan pek çok erkek mevcuttur. Dünyanın evrensel problemlerinden bir tanesi olan kısırlığın erkekten kaynaklanan nedenlerine göz atıldığında pek çok problem ortaya çıkmakta.

Erkeğin problemleri giderilemediğinde genelde son çare olarak görülen sperm donasyonu tedavisi genel anlamda sonuç veren tedavilerden. Sorunun kadın kaynaklı olması durumunda yumurta donasyonu olarak tedavinin ismi ve türü değişkenlik göstermekte. Geçirdiği zorlu tedaviler sonucunda ya da doğuştan kaynaklanan birtakım problemlerden dolayı yumurta üretimi olmayan kadınlarda tercih edilen bir tedavi olduğunu söylemek mümkün. Her geçen gün gelişen bir dünyada yaşıyoruz. Bilim dünyasında her gün bir buluş bulunuyor ve bulunan her buluş bir diğerine rehber oluyor. Ortaya çıkan yeni buluşların zaman içerisinde yeni tedavi yöntemlerini de beraberinde getirmesi insanların pek çok problemine çeşitli çözümler üretmiştir. Kıbrıs tüp bebek tedavisi bakımından gerçekten özel bölgelerden bir tanesi. Yıllardır çeşitli tedavilerin çeşitli ülkelerde yasaklanmış olmasına karşın ilk günden bu yana her türlü tedaviyi serbest bırakarak bilimin önünü açmış olan Kıbrıs’ın bu alanda boşuna dünya markası olmadığını görmekteyiz. Kıbrıs tüp bebek merkezi seçenekleri çok ciddi boyutlara ulaşmıştır. Önceleri birkaç adeti geçmeyen merkezlerin günümüzde onlarca sayıya ulaştığı bir gerçek. Onlarca merkez içerisinden seçim yapmak elbette zorlaşmakta. Yapılan seçimlerin sonuçları doğrudan etkileyebileceği gerçeğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamanızda yarar bulunuyor.

Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen Kıbrıs’ta bu alanın duayenlerinden. Bilgi ve birikim bakımından kıyaslandığında Kıbrıs’taki tüp bebek uzmanlarının birçoğunu gerisinde bırakan uzman doktorun bebek sahibi olmayı başaramamış çiftler tarafından tercih edildiğini söylemek mümkün. İnternet çağında yaşıyoruz ve yaşadığımız çağda uzman doktora ulaşmak son derece kolay. Her anlamda beklentilerinizi karşılayabilecek profesyonellikte bir uzmana ihtiyacınız var ve bu uzmanı bulduğunuzdan emin olabilirsiniz. İnsanların kendilerini emanet edecekleri uzmanları çok iyi seçmeleri gerçekten önemli .Bu konuda ne kadar titizlenilirse o kadar güzel sonuçlarla da karşılaşılmış olacaktır.

yok