Cinsiyet Seçimi Nasıl Yapılıyor?

Tüp bebek tedavisiyle ortaya çıkarılan embriyolardan alınan hücrelerin incelenmesi sonucunda o embriyonun kız mı yoksa erkek mi olduğu çok rahat bir şekilde anlaşılabiliyor.

Teknolojinin doyum noktalarına ulaştığı zirve yaptığı son yıllarda bu ve benzer imkanların insanlara gayet sıradan imkanlar gibi gelmeye başladığı dikkat çekiyor. Aslına bakıldığında onlarca yıl öncesinde insanlar arasında imkansız görülebilecek bir durumdu ancak; günümüzde gayet normal durumlar arasında yer aldığını söylemek mümkün. İnsanlığın binlerce yıldır sorunları arasında bulunan kısırlık alanında yıllardır yapılan çalışmaların sonuç vermeye başlamasıyla birlikte akıllıca tedavi yöntemleri planlanmış uygulanmış ve başarıya ulaşılmıştır.

Çiftlerin normal birleşim yoluyla sperm ve yumurta hücrelerinin birbirine tutunamadığı dolayısıyla döllenme gerçekleşmeyip gebeliğin ortaya çıkmadığı durumlardan kaynaklanan gebelik problemlerinin laboratuvar ortamlarında gerçekleştirilen döllenme işlemi ile olanaklı kılındığı dikkat çekiyor. Tüp bebek yöntemi dikkatle incelendiğinde tamamen anlattığımız sisteme dayalı bir tedavi yöntemidir. Bakıldığı zaman akıllıca tasarlanmış ve uygulamaya konulmuş bir tedavi yöntemi olduğu dikkat çekmektedir. Dünya genelinde bebek sahibi olmak isteyen ancak kısırlık durumlarından dolayı bir türlü bebek sahibi olamamış milyonlarca çiftin talep etmeleri halinde yararlanabilecekleri tedavi yönteminin genel istatistikleri incelendiğinde büyük bir kısmının başarılı sonuçlarla karşılaştırdığı görülmektedir. Bu yöntemden yararlanan çiftlerin tamamen sağlıklı ikiz, üçüz çocuklara dahi kavuştukları biliniyor. Bu bakımdan çocuk sahibi olamamanız için hiçbir neden bulunmuyor. Tüp bebek ve kısırlık tedavinizin doğru merkezlerde yapılması bu anlamda yeterli olacaktır. Sorunlarınızı pasife ederek ortadaki problemleri kaldıran bir merkezin zaman içerisinde gebelik şansı sunacağını söylemek mümkün. Teknolojinin zirve yaptığı son yıllarda tedavi yöntemlerinin teknolojik imkanlarla daha başka formatlara kavuşturulması şüphe yok ki insanlara bambaşka olanaklar tanımıştır. Bu durumda da tedavilerin içinde barındırdığı çeşitli imkanların farklılık göstermesinin yanı sıra insanların imkansız olarak göreceği, inanmakta zorlanacağı pek çok gerçeği de kabullendikleri görülmekte. Cinsiyet seçimi teknolojinin insanlığa sunduğu en güzel nimetlerden bir tanesidir. Bilindiği üzere normal gebelikte bebeğin cinsiyetini öğrenmek gebeliğin başlangıcından itibaren haftalar içerisinde elde edilebilecek imkanlar arasında bulunuyor ancak; tüp bebek yönteminde haftalar boyu beklenmek zorunda kalınmıyor. Embriyonun transferinin ardından embriyonun incelenmesi ile kız ya da erkek çocuğun 12 saat gibi bir süre içerisinde netleşmesi ve bunun çiftlere söylenmesi çiftlerin hazırlıklarını ona göre yapmalarını sağlamakta. Haftalar boyu bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için sabırsızlıkla beklemek zorunda kalmayan çiftlerin bu ve benzer imkanlardan dolayı memnun kaldıkları görülmekte. Cinsiyet seçimi fiyatı şeklinde yapılacak internet araştırmalarının sanal dünya üzerinden elde edilecek bilgilerle karşılaştıracağını söylemek mümkün. Tüp bebek merkezlerinin, tüp bebek uzmanlarının kendilerine ya da kurumlarına ait web siteleri üzerinden insanların merak ettikleri her türlü konu hakkında bilgi verdikleri görülüyor. Her türlü noktaya değinen uzmanların ortalama fiyatlarda vermeleri çiftlerin kafalarında hiçbir soru işareti kalmamasını sağlıyor.

Kıbrıs tüp bebek fiyatı son yıllarda en çok araştırılan hususların başında gelmekte. Tüp bebek denince Kıbrıs’ın binlerce çift tarafından tavsiye edilmesinin nedeni elbette bu alandaki başarısı. Çoğunluk olarak başarılı sonuçlarla karşılaştıran tedavi yöntemlerinin doğru ellerde uygulanması fazlasıyla büyük bir öneme sahip. Üstelik cinsiyet seçimi işlemi dünya ülkelerinin birçoğunda olduğu gibi yasak değil Kıbrıs’ta serbest ve çiftlere sunulmakta. Bu bakımdan çiftlerin geniş bir rahatlık içerisinde hareket edebileceği tedavi yöntemleri ve ek işlemlerden bahsettiğimizi hatırlatmak isteriz. Herkes için özel imkanlar barındıran çeşitli tedavi yöntemlerinin bebek sahibi olamayan çiftlerin umut kaynağı olduğu görülüyor. Bebek sahibi olamadıysanız; çok dert etmenize gerek yok. Yaşadığımız çağda her şeyin bir çözümü mevcut.

yok