whatsapp

Kıbrıs Tüp Bebek Yumurta Donasyonu Fiyatları


Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları

Kıbrıs’ta yumurta donasyonu fiyatları  tüp bebek merkezlerine ve doktorların yapmış oldukları işlemlere  göre olup 4,500 EURO ile 6,000 EURO arasında değişmektedir. Kıbrıs Yumurta donasyonu fiyatları içerisinde uçak biletleri, konaklama bedelli ve transfer ücrete dahil yada  eklenmektedir.Kıbrıs’da yumurta donasyonu yaptıranların  tüp bebek merkezlerinin verilerine göre ortalama  %75  pozitif sonuçlanmıştır.

Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp Bebek Merkezlerinde Neden Yaptırılmalı

Yumurta donasyonu (yumurta bağışı) tüp bebek tedavisinde uygulanan yöntemlerin tamamı uygulanır. Donorden ilaç desteği ile büyütülen yumurtalar alıcı anne adayının eşinin spermiyle döllenerek adayının rahmine yerleştirilmesi işlemidir. Yaklaşık 10 yıldır yaygın olarak uygulanan tüp bebek yöntemidir.

Kıbrıs’da Yumurta donasyonu işlemi,

Pek çok kadın artık çeşitli sebeplerden dolayı yumurtalıklarından operasyon geçirmektedir.Yumurtalık dokusunun bir kısmını veya tamamını kaybetmektedir. Bu durum aynı zamanda doğurganlığın azalmasına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra genetik rahatsızlıklardan dolayı yumurta oluşumu zayıf ya da doğuştan yumurtalıkları gelişmemiş olabilir. Ancak sağlıklı bir rahme sahip olan kadınlar veya buna benzer durumlarda yumurta donasyonu tedavisi ile anne olma sansını kendilerine sağlamaktadır.

Bu tedavi ile anne olmak yani yumurta donasyonu (yumurta nakli) Türkiye’de ve bir çok ülkede de yasak olduğundan dolayı hastaların bu tedaviyi izin verilen ülkelerde yaptırmasına sebep olmaktadır. Bu tedavi için tercih edilen yerlerin başında Kıbrıs gelmektedir. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri’nin  hepsinde  son teknoloji ve dünya standartlarındaki embriyoloji laboratuarı ile yumurta donasyonu tedavisi uygulanmaktadır. Çocuk özlemi çeken çiftlere alanında uzman Doktorlarımız  size uygun tedavi yöntemini belirleyip anne adayına en uygun sağlıklı ve genç donorlerden alınan iyi kalitede yumurtalar ile bu özleme son verip anne, baba olmanıza yardımcı olmaktadır.

Kıbrıs ‘ta Yumurta donasyonu ,nakli  fiyatları  merkezlere göre değişmekte olup 4,500 EURO ile 8,000 EURO arasında değişmektedir. Yumurta donasyonu fiyatları içerisinde uçak biletleri, konaklama bedelli ve transfer ücretleri eklenmektedir. Kıbrıs’da yumurta donasyonu yaptıranların %75 pozitif sonuçlanmıştır.

Hangi Durumlarda Yumurta donasyonuna Başvurulur?

 • Hiç adet görmemiş, ama rahim içi mukozasının iyi olduğuna karar verilen hastalar,
 • Kemoterapi veya radyoterapi sonucu yumurta hücrelerinin kaybolması, cerrahi yollarla yumurtalıkların alınması veya sebebi bilinmeyen nedenlerle erken menopoz da olan kadınlar,
 • Daha önceki tüp bebek denemelerinde az veya hiç yumurta elde edilemeyen kadınlar,
 • Adetin 3. günü yapılan FSH değerinin 15 ve üzeri olan hastalar,
 • Birçok başarısız IVF denemesi olan ve gebelik elde edilemeyen kadınlar,
 • Yumurtalıkların alınması,
 • Yumurtalık kisti ameliyatı gibi nedenlerle büyük doku kaybı yaşayan hastalar,
 • Ailede genetik olarak geçebilecek bir hastalık bulunması,
 • Tüp bebek tedavilerinde az sayıda veya defektli yumurta gelmesi nedeni ile gebelik elde edilememesi durumlarında yumurta donasyonu veya yumurta nakli tedavisi veya yumurta bağışı tedavisi düşünülmektedir.


Yumurta donasyonu için Vericilerin (donorlerin) Seçilmesi
Yumurta donorü seçimi

 • Yumurtayı bağışlayan kişi çiftin bildiği birisi veya hiç tanımadığı kişiler olabilir,
 • Yumurta bağışlayan kişiler 20-29 yaş arasında ve sağlıklı kişilerdir,
 • Daha önce sağlıklı çocuk doğurmuş vericiler tercih edilir,
 • Zeka geriliği ile ilgili aile hikayeleri araştırılır,
 • Aile hikayelerinde kalıtsal hastalıklarla ilgili problem araştırılmaktadır.

Yumurta donorleri; enfeksiyon hastalıklar, (HIV, hepatit B ve C, sitomegalovirus, sifiliz, klamidya) genetik hastalıklar ( karyotip analizi ve kistik fibrosis taraması ) açısından araştırılmış, kan grupları ve Rh durumları saptanmış, belli etik kökeni olanlarda talasemi ve orak hücreli anemi açısından taramalar yapılmış genç, sağlıklı ve doğurgan kişilerdir.

Yumurta donasyonu tedavisi için donor seçimi yapılırken hastanın ten rengi, göz rengi, saç rengi ve vücut yapısı gibi fiziksel özellikler mümkün olduğunca alıcı çiftinkine benzer olacak şekilde seçilir. Ek olarak, etnik köken, kan grubu ve diğer fiziksel özellikler de mümkün olduğunca alıcı çiftle eşleştirilir.

Yumurta donasyonu Tedavisine Başvuru için Gerekli Tetkik ve Bilgiler :

 • Anne adayının rahim değerlendirmesi (Ultrason veya HSG)
 • Anne adayın en son adet tarihi (1. gün) ve düzeni
 • Erkeğin sperm tahlili (Spermiyogram Analizi)
 • HbsAg, Anti-HCV, HIV, Bulaşıcı hastalıklar kan tahlilleri (Çift her ikiside yapmalı)
 • TSH, T3,T4, Açlık kan şekeri, Tam kan sayımı (Anne adayı)
 • Hastanın tedavi olmayı düşündüğü zaman ?
 • Anne adayının fiziksel özellikleri (Resim gönderilebilir) gereklidir.


Yumurta nakli ve hamilelik
Yumurta verecek kişi ile alacak kişi arasındaki adet günü koordinasyonun sağlanması için doğum kontrol hapları kullanılır. Donor, yumurta büyütme tedavisine başlar başlamaz alıcı olan hasta da adet kanamasının 2. gününde, giderek yükselen dozda östrojen kullanmaya başlatılır. Östrojen transfer edilecek embriyoların rahme tutunması için rahim içi tabakasının kalınlaşmasını sağlar. Bu yapılan ön tedavi hastanın kendi yaşadığı ülkede kolayca uygulayabileceği tablet tedavisidir. Ön tedavi süresi yaklaşık 12 gündür. Bu hazırlığın ardından hastanın Kıbrıs’a gelişi planlanarak donor’ün yumurtalarının toplandığı gün anne adayının eşinden sperm örneği alınarak dölleme (mikroenjesiyon) işlemine başlanır.

Aynı gün anne adayı vajinal yolla progesteron kullanmaya başlar. Sperm örneğinin verildiği günü takiben 3 veya 5 gün sonra 2 veya 3 embriyo rahim içine transfer edilerek tedavi tamamlanır. Tedavinin toplam Kıbrıs süresi 5 gündür.

Yumurta donasonunda embriyo transfer işleminden 12 gün sonra kanda ßHCG bakılarak gebelik tahlili yapılır. Tedavi sürecinde Progesteron 3 ay ve Östrojen 2 ay düzenli olarak kullanılmaya devam edilir.

Yumurta Bağışında Başarı Oranları ve Ülkeler

 • 30 yaş altında sağlıklı doğum yapmış verici yumurtası kullanan ülkeler başarı şansı % 60-70 dir. ( ABD, İspanya, KKTC )
 • Sıradan sağlıklı kadın kullanan ülkeler başarı şansı % 40-45 ( Arjantin, Belçika, ABD, Güney Kıbrıs )
 • Daha önce gebe kalamamış yumurta sayısı fazla verici kullanan ülkeler başarı şansı % 30-37 (İsrail, İngiltere, Hindistan)
 • Dondurulmuş veya atık yumurta kullanan ülkeler (Yunanistan, İsrail) Yumurta nakli Avrupa’da İtalya, Fransa, Almanya gibi ülkelerde yasal zorunluluk nedeniyle yapılamamaktadır.

Yumurta Donasyonunun Yararları ve Riskleri
Tecrübeli kliniklerde, klinik gebelik oranı donasyon tedavisi başına %70’lere ulaşmaktadır. Her ihtimalde yumurta donasyonu tedavisi kadının kendi yumurtasının kullanıldığı tedavilerden daha yüksek başarı oranına sahiptir. Yumurta donasyonu evlat edinmenin bir alternatifi olabilir. Hem embriyonun yarı genetik materyali çiftten elde edilir, hem de anne embriyonun taşıyıcı ortamını sağlamaktadır. Bu şekilde fetusun büyümesi ve gelişmesi üzerine kontrolü alarak daha sağlıklı bir bebek elde etme olasılığı artmaktadır. Anne gebeliği başından sonuna kadar yaşamaktadır ve emzirme süresince de bebeğe olan yakınlığını geliştirmektedir. Bu nedenle evlat edinme sürecinden daha çok tercih edilmektedir..

Genel tüp bebek risklerinin yanı sıra donasyon sikluslarında elde edilen gebeliklerin yaklaşık %15-20’sinde düşükle sonuçlanır ve %20-25 oranında da çoğul gebelikler oluşabilir.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak yumurta donasyonu sikluslarını özenle ve yoğun bir gayretle planlayıp hastalarımıza özel, esnek tedavi planları geliştirmekteyiz. Yumurta donasyonu başarı oranları için lütfen başarı oranlarımız bölümünü ziyaret edin.

Merkezimizde genel olarak yumurta donasyonu tedavisi ile % 70 başarı sağlanmaktadır.

Neden Yumurta donasyonu Tedavisi için Kıbrıs’ı Seçmeliyim?

 • Yumurta donasyonu tedavisi için bekleme sırası yoktur.
 • Yumurta donasyonu tedavisinin fiyatı bu tedavinin yasal olarak uygulandığı diğer ülkeler ile kıyaslandığında çok avantajlıdır. (Fiyat Avantajı)
 • Yumurta donasyonu tedavisinde dondurulmuş yumurta kesinlikle kullanılmamaktaıdr.
 • Kıbrıs adasının muhteşem iklimi sayesinde yumurta donasyonu tedavisi ile birlikte tatil ve dinlenme imkanı.

Lütfen Bu konu ile alakalı Doktorlarımıza danışmak için  Burayı Tıklayınız..

 

Yorumlar  

+1 #47 MURAT OSAN 25-03-2024 12:53
Yumurta donasyonu 2024 fiyatı hakkında bilgi verirmisiniz.
Alıntı
+6 #46 Emine ay 22-06-2022 15:53
Ben 47 yaşımdayım doktorumYumurta donasyonu tedavisi önerisi yaptı.Merkezinizde konaklama dahil yumurta donasyonu fiyatı kaç para?
Alıntı
+2 #45 Meltem T. 21-07-2021 21:36
Erken menopozdan dolayı Yumurta donasyonu yaptırmak istiyorum konu hakkında bilgi rica ediyorum.
Alıntı
+4 #44 Meltem T. 21-07-2021 21:34
Menepozdayım daha önce yumurta donasyonu yaptırdım yumurta donasyonu hakkında bilgi istiyorum
Alıntı
+9 #43 Ceren 21-10-2020 19:34
Yumurta donasyonu yaptırınca bebek DNA sını %100 anneden mi alıyor?
Alıntı
+6 #42 Gülsüm 18-10-2020 04:57
2020 Yumurta donasyonu güncel fiyatları nedir?
Alıntı
+6 #41 Zeynep 18-10-2020 04:36
Yumurta donasyonunda başarı ihtimali nedir?
Alıntı
+5 #40 Zehra 20-08-2020 06:42
Merhaba embriyo oluşuyor tutunmuyor hemen yasal işlemler neler birde emriyoyu bulunduğum ilde yaptirabilirmiyim hemen anne adayı bulunuyormu
Alıntı
+13 #39 Yeliz M. 14-05-2020 19:33
Yumurta donasyonu 2020 fiyatları nedir? İşlem için kaç gün Kıbrıs'ta kalmamız gerekiyor? Bana dönüş yaparsanız sevinirim.
Alıntı
+8 #38 Seher y 07-08-2019 18:00
Yumurta donasyonu 2019 fiyatları olarak güncelmi net olarak ücretler nedir
Alıntı

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

yok