whatsapp

Yumurta Donasyonu – Yumurta Nakli Tedavisi

Yumurta nakli tedavisi, yumurta donasyonu olarak da bilinen, çeşitli nedenlerden dolayı üremeye uygun yumurta sahibi olmayan kadınlarda kullanılan ve başarı oranı oldukça yüksek bir uygulamadır.
Ameliyat, kemoterapi, kalıtsal rahatsızlıklar ya da menopoz gibi nedenlerle kendi yumurtalarını üremek için kullanamayan kadınlar, yumurta donasyonu ile çocuk sahibi olma hayallerine kavuşmakta.

 


Yumurta Nakli Tedavisi Süreci
Kendi yumurta hücresi ile çocuk sahibi olamayacağı kesinleşen ve aynı zamanda rahim şartları hamileliğe elverişli bulunan hasta için, gerekli muayeneler yapıldıktan sonra donör, yani verici aranmaya başlanır. Anne-baba olmak isteyen çiftin fiziksel yapısına ve gen haritasına en uygun donör adayı (boy, saç rengi, ten rengi, göz rengi gibi) seçilerek tedavi süreci başlatılır. Bu uygulamanın oldukça yüksek bir başarı oranına sahip olmasının en önemli nedeni, kullanılan donör yumurtalarının genç, sağlıklı, her bakımdan üreme için avantajlı özelliklere sahip olmasıdır.
Gerekli tüm sağlık taramalarını geçtikten sonra, yumurta rezervlerini artırmak amacıyla donör için gerekli ilaç tedavisi uygulanmaya başlanır ve tek seferde en fazla yumurta sayısına ulaşılarak bu yumurtalar donörden toplanır. Ardından, yumurta nakli tedavisi için ikinci aşama olarak baba adayının sperm hücreleri alınarak tüp bebek yöntemi ile en sağlıklı yumurtalar döllenir.
Son olarak döllenen embriyo, hastanın rahmine nakledilerek hamilelik süreci başlamış olur. Kıbrıs Yumurta Donasyonu uygulamasında, yumurta donasyonu ile hamile kalanlar başka bir kadının yumurtasını kullanmış olsa da, bebeğin resmi olarak annesi kabul edilir.


Yumurta Donasyonu İçin Klinik Seçimi
Yumurta nakli tedavisi için ilk aşamada en önemli detay, klinik seçimidir. Uygulamanın yapılacağı klinik tecrübeli, modern ve en uygun personeli bünyesinde barındırıyor olması gereklidir. Ayrıca başarı oranları da önemli bir kıstas.
Bu kapsamda Kıbrıs Kolan British Hastanesi, Lefkoşa tüp bebek merkezleri arasında başarı oranı yüksek, kaliteli hizmet veren önemli bir tüp bebek merkezi olarak binlerce kişi tarafından tercih edilmektedir. Jinekolog Operatör Doktor Mürüde ÇAKARTAŞ DAĞDELEN ve ekip arkadaşları, yumurta nakli tedavisi için en kaliteli hizmeti anne-baba adaylarına sunmaktadır.

yok