whatsapp

Yumurta Donasyonu Tedavisi

Tüp bebek tedavisinin birbirinden farklı bir çok yöntemi bulunmakla birlikte hangi yöntemin tercih edileceği belli şartlara göre değişiklik göstermektedir.

Erkek ya da bayan bireyden kaynaklanan problemlerin giderilmesinde farklı tüp bebek tedavisi yöntemleri uygulanmaktadır. Bayan bireyde, yumurtalıkların yeterince olgunlaşmaması ya da yumurtalıklardan kaynaklanan diğer problemler nedeniyle bebek sahibi olamama gibi durumlarda yumurta donasyonu yani yumurta nakli denilen tedavi yöntemi uygulanabilmektedir. Bunun için bağışlanan yumurtalıkların, uzman bir hekim tarafından, iyi bir klinikte, anne adayına nakli gerçekleştirilmekte ve bu uygulama büyük oranda başarılı olmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Neye Bağlı?

Tüp bebek uygulamalarının büyük bir çoğunluğu, gebe kalma şansını artırmak adına tercih edilen yöntemlerdir. Yani tüp bebek tedavisinde %100 gebe kalma gibi bir durumdan bahsedilememekte sadece gebe kalma şansı gözle görülür oranda yükselmektedir. Ancak iyi bir klinik ve alanında uzman bir hekim tercih edilmesi bu konuda başarıyı yüksek oranda artırmaktadır. Bu konuda başarılı çalışmalar sürdüren ve kıbrısta tüp bebek tedavisi konusunda çalışmakta olan birçok hekim bulunmaktadır. Tüm dünyaya adını duyurmuş olan bu hekimler, civar ülkelerde tüp bebek tedavisi ihtiyacı bulunan aileler tarafından da tercih edilmektedirler.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri

Yumurta donasyonu aynı zamanda lefkoşa tüp bebek merkezlerinde de gerçekleştirilmekte olup, burada tüp bebek alanında gerçekleştirilen tedavilerin kapsamı oldukça geniştir. Sadece yumurta donasyonu değil daha birçok tedavi yöntemi bu merkezlerde başarı ile uygulanmakta ve her yıl onlarca aile bir bebek sahibi olabilmektedir.

yok