Yumurta Donasyonu İle Gebelik Sağlanıyor mu?

Kadın ya da erkek kaynaklı kısırlık problemlerinin ülkemizde dahil dünyanın tüm ülke ve bölgelerinde yaygınlaştığını görmekteyiz.

Gelişme gösterememiş ülkelerden çok daha yaygın olmasının nedeninin teknolojinin, bilimsel çalışmaların çok fazla uğrayamadığı ülkeler olmasından kaynaklanmaktadır. Beslenme koşullarının zor olduğu insanların beslenecekleri gıdaları zor buldukları ülkelerde de bu tarz sağlık problemlerinin yaygın olması son derece normal bir durumdur. Dünya ülkeleri içerisinde bazı hastalıkların tedavisinde ön plana çıkmayı başarmış başarılı farklı farklı ülkeler vardır.

Avrupa ülkeleri, Amerika kıtası gibi noktalar hemen her şeyin en iyisinin bulunduğu noktalar. Bunu bilenler bilirler! Eğitim, sağlık ve çok daha fazlasında iyi düzeylere ulaşmayı başarmış olan bu noktaların çeşitli konularda ziyaretçi çektikleri görülmektedir. Tüp bebek ve diğer alternatif tedavilere ihtiyaç duyduğunu düşünen çiftlerin ilk olarak aklına gelen Avrupa ülkeleri herkesin kesesine hitap etmiyor. Hal böyle olunca da insanlar alternatif ülke ve bölgeler düşünmeye başlıyor. Kıbrıs tüp bebek imkanları alternatifler arasında yer alıyor. Avrupa ülkelerinin barındırdığı tedavi kalitesini çok daha ekonomik koşullara sunan Kıbrıs’ın çeşitli nedenlerden dolayı tercih sebebi olduğunu söyleyebiliriz. Dünyanın en çok gebelik oranına sahip merkezlere sahip bölgesi ünvanını da üzerinde gururla taşıyan Kıbrıs’ın bu alanda ne kadar iyi olduğunu da anlamışsınızdır. Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerinin son yıllarda ciddi artış göstermesi bu ünvana dayanarak her yıl Kıbrıs’a gelen insanların sayısının artış göstermesi ve buna bağlı olarak da taleplerin karşılanma isteği. İstek ve ihtiyaçların net bir şekilde karşılanabilmesi adına merkez sayısının yeterli düzeylere ulaşması bekleniyordu ve son yıllarda açılan pek çok merkez için bu hedefe ulaşıldı. Kıbrıs genelinde faaliyet gösteren tüm merkezlerin üst düzey tedaviler sunabildiği düşüncesi içi boş bir düşünce olacaktır. Her ülke ya da bölgede olduğu gibi bu bölgede de alanında iyi olan merkezler olabildiği gibi ne yaptığını bilmeyen merkezlerde bulunmaktadır. Bu yüzden; iyi bir araştırma ile alanında başarılı çalışmalar yapan merkezleri bulmanız gerekiyor.

Hangi tedaviye ihtiyacınız var ise; bu konuda iddialı merkezleri tercih etmelisiniz. Yumurta donasyonu tedavisine ihtiyaç duyduğunuzu biliyorsanız; araştırmalarınızı daraltarak doğrudan bu tedaviye indekslemelisiniz. Öte yandan sperm donasyonu yönteminden yararlanmak istiyorsanız; bu konuda iddialı merkezleri bulmalısınız. Her merkezin her tedavi şeklinde iyi olacağı düşüncesi pek de doğru bir düşünce olmayacaktır. Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen tüp bebek ve diğer tedaviler konusunda gerçekten başarılı isimlerden.

yok