Yumurta Donasyonu Her Durumda Yapılır mı?

İnsanlığın en eski düşmanlarından bir tanesi olan kısırlık problemi gün geçtikçe daha da yaygınlaşarak günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Yüzlerce yıl öncesine oranla incelendiğinde bu sorunun çok daha ileri boyutlara ulaşarak çok daha fazla insanı ilgilendirir hale geldiği dikkat çekmekte.

Hastalıkların, rahatsızlıkların gün geçtikçe yaygınlaştığı günümüz şartlarında beslenme koşullarından tutun da bozulan doğa koşullarına kadar her türlü faktörün etkin olduğunu söylemek mümkün. Herhangi bir sağlık probleminin tek bir nedeni olabileceği gibi onlarca nedeni de olabilir. Bu sorunu yaşayan bireylerin nedenlerden çok sonuçlara odaklandıkları dikkat çeker.

Kısırlık problemi ile karşı karşıya kalan çiftlerin tedavi olabilecekleri yerleri araştırma başlamaları aslında yapmaları gereken şeydir. Tüp bebek merkezlerinde yapılan çeşitli tahlil ve tetkikler neticesinde çeşitli sonuçlar ortaya konur ve tedavi planlaması yapılır. Yumurta donasyonu da modern merkezlerde uygulanan modern tedavi tekniklerinden bir tanesidir. Bakıldığı zaman kısırlık problemi ile karşı karşıya kalan ve vücudundaki sorunları halledilemeyecek boyutlarda olan kadınlarda tercih edilen bir yöntem olduğunu söylemek mümkün. Biraz daha açacak olursak; yumurta hücresi üretimi yeterli düzeyde olmayan kadınlar üzerinde bu konuda kolaylık sağlayacak yumurta üretimini arttırmayı hedefleyen çeşitli iğneler, ilaçlar kullanılır. Kullanılan iğne ve ilaçların sonuç vermemesi halinde de çeşitli yöntemlere başvurulur. Donasyon yöntemine başvurulmasının tam olarak nedeni budur! Erkeklerde görülen sperm üretimi eksikliği probleminde de sperm donasyonu yöntemine başvurulur ve bu yönteme başvurulması genel anlamda bu problemi yaşayan kişinin defalarca uygulama yapılmasına rağmen halledilemeyen probleminden ileri geliyor. Günümüz şartlarında her türlü derdin bir dermanı olduğu unutulmamalıdır. Kıbrıs tüp bebek imkanlarının gün geçtikçe yaygınlaşması ve çok daha geniş kitlelere ulaşmaya başlaması ile birlikte dünya genelinde pek çok insanın umudu yeniden yeşermiştir.

Avrupa ülkeleri reklamını çok iyi yapmasından dolayı her türlü tedavinin en iyi yapıldığı bölge olarak bilinir ancak; bazı noktalar vardır ki, çok daha iyi tedavi imkanları bulunur. Kıbrıs bunlardan bir tanesidir. Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerinin gerçek anlamda güzel boyutlara ulaşması bu konuda pek çok çiftin öncelikli seçimleri arasında yer almasını sağlamıştır. Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen Kıbrıs’ta gösterdiği faaliyetlerle dikkat çeken önemli isimlerden yalnızca bir tanesi.

yok